Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
Наложи се да ремонтирам двускатен покрив на лятна кухня 25кв м Моля за съвет С какви материали да направя ремонта Може ли само с воалит или е по добре с мушама и керемиди
rendo - специалист
Абе и аз трябва да ремонтирам колата ама как да го направя с кво -- само шарнири ли да сменям или може и кормилни накрайици и маслко ? :lol:

Бъди по конкретен
-снимка
-какво е до момента
-каква е конструкцията
-какъв е наклона
-какви са проблемите
-какво целиш
-какво качество търсиш
Покрива е със стари турски керемиди Под керемидите има дъски наредени плътно една до друга Има някои които са за смяна Целта ми е да оправя по някакъв начин покрива защото започна много да тече Има много изпочупени керемиди Резервни нямам и няма откъде да намеря Наклона на покрива / по мои изчисления / е около 25 градуса Не търся супер качество но да изкара поне 10 години без проблеми
rendo - специалист
Наклона ти позволява да ползваш битумни керемиди ето ти 3 варианта който ти харесва действай с него :

махаш старите керемиди и пръста ако има такава - подменяш изгнилите дъски

мажеш битумен грунд и полагаш воалит с посипка - около 6-7 лв на кв се вързва материала - най лесен най грозен изкарва поне 7-10 г.
варянт 2 - битумен грунд - битумна мембрана - битумни керемиди - около 20 лв на кв се вързва материала - по красив изкарва около 10 г. със сигурност
битумна мембрана - летви - импрегнатор за дървото - керемиди - около 20 - 25 лв се вързва материала - класически - най много работа - изкарва 80 г. :D
Имам 1 приятел и на него покрива му е стурски керемиди и когато маисторите казкриха ската,тоест 1 от наклоните и смениха старите даски които лежат на гредите постелиха черна хартия и започнаха да редят старите керемиди отгоре въху черната хартия.само дето тези /простите/ керемиди турският тип ги редяха ветикално от доло на горе и медо всеки ред приковаваха по една дъска,къде по две зада не се заавъртат керемидите.На мен лично тази идея много ми хареса нямам снимки да покажа

Тема "Ремонт на покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: