Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
tvoyboy - напреднал
Здравейте, колеги. Темата ми най-накрая е факт, тъй като с годеницата ми вече решихме къде да живеем.
Етажа е в добро състояние, но никой не е живял на него от около 10 - 15 години. Ако не бяхме много притенциозни можеше и без ремонт да се мине, но .. се налага :-D
Ремонта ще тече лека полека. Ще качвам снимки, ще задавам въпроси, на които се надявам някой да отговаря :-D
Та ... ас вече започнах малко по малко. Дограмата е .. дървена. Искаме да си я направим бяла, за което естествено ас ще трябва да сваля старата (странен цвят) боя.
Прикачен файл:
IMG_9417.JPG
Това е стария вид на едното от трите двойни крила в спалнята. От там решихме да започнем. Днес и вчера падна голямо стъргане за да сваля 3 - 4 слоя боя.
Прикачен файл:
IMG_9423.JPG
След малко работа по едно от крилата :cool:
Прикачен файл:
IMG_9424.JPG
Прикачен файл:
IMG_9425.JPG
Получава се нещо такова
tvoyboy - напреднал
Към края на първия ден резултата е такъв : много труд малко резултат :cry: но нищо. Утре е нов ден и към края му ще съм :rolleyes:
Прикачен файл:
IMG_9432.JPG
Падна голяма игра да отворя двойния прозорец, тъй като болтовете бяха стегнали доста от времето, в което никой не ги е пипал, но най-накрая успях и махнах боята и отвътре
Прикачен файл:
IMG_9436.JPG
. А това е така нагледно със старата боя и с без нея :-D
Прикачен файл:
IMG_9439.JPG
VLADO66 - майстор
Само не разбирам защо сваляш боята :? Ще я лакираш ли после :? Ше качиш ли снимка на претенциозната русалка :cool:
tvoyboy - напреднал
Амииии ... сега ме накара да се почуствам малко кух ... хахаха. Свалам я защото вече не се затварят от слоевете боя. Така де затварят се ама трябва да ги позасиля ... ако разбираш. И от много засилване да не падне стъклото и да не нарани русалката реших да ги направя малко по-така че да си пасват па и да сменя цвета на нещо по-свежо.
Сгрешил ли съм!? :?
toni_g79 - специалист
Не си сгрешил споко.Сваляш боята,зашкурваш леко,взимаш подходящ грунд,после акрилна боя и се радваш на резултата.Няма нищо общо с блажната боя.....Поне на мен много повече ми харесва.......
tvoyboy - напреднал
Кофтито е че вече купих боя и май е блажна. А разликата е там че .. ? (ако ти се обяснява естествено. А и колко ли ръце ще се налижи да мина за да стане бяло? :?
toni_g79 - специалист
tvoyboy написа:
Кофтито е че вече купих боя и май е блажна. А разликата е там че .. ? (ако ти се обяснява естествено. А и колко ли ръце ще се налижи да мина за да стане бяло? :?
То за ръцете ще са си 3 ,само,че на водната едната ръка ще ти е грунд и 2 финиш.Ми какво да ти кажа за разликата.Акрилната мирише в пъти по-малко,3 ръце могат да се нанесат в един ден докато блажната е ръка на ден или рано сутрин и късно вечер 2ра ръка,смърди ужасно съхне бавно,стича се много повече..... ако първата ръка не е засъхнала хубаво и във втората не прецениш правилно и сложиш повече разредител в боята за да ти върви по-лесно четката, първият слой започва да се набръчква и така,бе шибана работа.С две думи много трябва да се внимава.....Като резултат блажната боя ми стои прекалено лъскава и скрива дървото,докато акрилната някак си стои по-добре и не толкова изкуствено.....Ама това си е лично мнение де и въпрос на вкус........

Прикачен файл

DSC03322.JPG
акрил
DSC03322.JPG (60.93 KиБ) Видяна 4741 пъти

Прикачен файл

DSC01764.JPG
блажно
DSC01764.JPG (41.96 KиБ) Видяна 4741 пъти
tvoyboy - напреднал
Даа. Наистина си прав. Малко лъскавее. Е дано да се бъркам и да съм взел акрилна :-D Пък ако не няма да я хвърлям пък. Така де .. ще се помъча малко и за вратите ще взимам акрилна. Благодаря :wink:
tvoyboy - напреднал
А някой дали може да препоръча подръчен ,,инструмент''(че не ми се дават пари за пистолети с горещ въздух) с който да махам старата боя, тъй като го правя с отверка, а ми остават още 16 крила? Благодаря предварително
toni_g79 - специалист
Пробвай с шпакла 5в1 :wink:

Прикачен файл

50086_b.jpg

Тема "Проект ,,РУСАЛКА"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: