Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
Sk4 - специалист
велик си... направо не мога да повярвам, много добре се е получило :o
hrisvas - специалист
мерси
екпериментираме и все нещо се получава, де...имаме още една къща- този път тухлена...там също се наложи голям ремонт, понеже стените се бяха напукали... тъй като исках да използваме втория етаж и да направим нов покрив -без "попове", за да се използва подпокривното пространство, единствения вариант /без да се разваля и вдига наново/ беше да се укрепят основите, да се излеят външни колони и пояси на които да стъпи тежестта на втория етаж и на покрива /майсторите решиха, че ще надзидат втория етаж, за да дадат височина на стаите/....ето снимки и от там

Прикачен файл

kyshta 4_sega.jpg
kyshta 4_sega.jpg (28.06 KиБ) Видяна 24117 пъти

Прикачен файл

kyshta4_kofraj.jpg
kyshta4_kofraj.jpg (28.65 KиБ) Видяна 24117 пъти

Прикачен файл

kyshta4_dolen kofraj.jpg
kyshta4_dolen kofraj.jpg (31.09 KиБ) Видяна 24117 пъти

Прикачен файл

house 4_bez fasada.jpg
house 4_bez fasada.jpg (15 KиБ) Видяна 24117 пъти

Прикачен файл

house4_2.jpg
house4_2.jpg (14.79 KиБ) Видяна 24117 пъти
Въсхищавам се на търпението което имате.
hrisvas - специалист
малко актуална иформация за ремонта на старата къща
ето как изглежда сега

Прикачен файл

old house now web.JPG
old house now web.JPG (62.36 KиБ) Видяна 22759 пъти
hrisvas - специалист
новото вътре е,че в помещението, което ще бъде кухня, е сложен гнайс на пода (братовчед ми се оказа голям майстор- поздравления), и итонг там, където ще бъдат кухненските шкафчета...идеята е са да в испански/френски фермерски стил- с открити рафтове тук-таме или кошници вместо чекмеджета, и дървени вратички...макар че не е толкова далечно и от нашенския стил на летите мивки и лети бетонени шкафчета с дървени врати (баба ми имаше навремето такива)- слагам една снимка от каталог за ориентация, само дето при мен дървото ще е по-тъмно...

Прикачен файл

ytong kuhnia.jpg
ytong kuhnia.jpg (26.07 KиБ) Видяна 22741 пъти

Прикачен файл

house_inside_kitchen.JPG
house_inside_kitchen.JPG (62.19 KиБ) Видяна 22741 пъти
asinka - специалист
:respekt: Това от мен!
Камъкът като настилка-също перфектно!
Emiliika - помощник
hrisvas
=D> Браво и от мен за желанието и усилията, които полагате!

Имам един въпрос - пристроената баня от какъв материал е - тухла, итонг? Изолация има ли сложена, основата и пода как са направени?
На нас също ни предстои пристрояване на баня към такава къща и много ме притесняват външните стени - мухъл, замръзване през зимата, конденз и т.н. Кажете моля на мен, лаика, как се правят тия работи?
Emerald - модератор
==
Последна промяна от Emerald на вт мар 24, 2009 2:28 am, променено общо 1 път.
hrisvas - специалист
Привет отново

Не сме напреднали много с кухнята, но ето една снимка как се оформя. На стената имаше един стар ъглов шкаф от едно време- чаровен беше, но непрактичен, нищо не побираше. Сега трябва да намерим някой да замаже стената, по старовремската технология.
В дъното на снимката се вижда входа за банята. Пристройката я направихме с тухлени стени- пода запълнихме със земя и след това бетонова замазка, и бетонна плоча отгоре. Опитахме да я измажем с кал, за да изглежда отвън като старата част, но тъй като улуците на таз часто от покрива не бяха направени дълго време, от дъжда калта се свлече на места, и мисля, че не е удачно като решение...сега или ще я измажем с хоросан, или ще сложим рабица- не сме стигнали още дотам да мислим за тази част.[/img]

Прикачен файл

stara.jpg
stara.jpg (165.42 KиБ) Видяна 22133 пъти
Последна промяна от hrisvas на пет авг 08, 2008 9:17 pm, променено общо 1 път.
hrisvas - специалист
а ето и от банята
както се вижда, пак има итонг :yawinkle:

Прикачен файл

bania.jpg
bania.jpg (65.43 KиБ) Видяна 22131 пъти

Тема "ремонт на стара селска къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: