Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
hrisvas - специалист
Kalin_Do написа:
@hrisvas,поздравления:-D.Страхотно се е получило.За мен представлява интерес банята.Можеш ли да опишеш малко по подробно стъпките :? ....и ако ги подкрепиш с някоя друга снимчица :-D
Kaкво по-точно за банята? :)

Пристройка е- за мое съжаление вдигнаха пода много (тавана беше ограничен заради наклона на съществуващия покрив, който беше удължен в тази част), но това са рисковете на много майстори и като не си на място да спориш с тях постоянно :lol: Иначе е бетонна плоча и тухли, не е нещо особено като конструкция.

Иначе за облицовката- избрах един теракот, българско производство, който имитира мозайка, и майсторите го сложиха и на пода и на стената в душ-пространството. Между него и тоалетната направиха стена от газобетон- откъм душа облицован с теракот, откъм тоалетната с рафтове- то се вижда и от снимката. Ето още една

Прикачен файл

vr4.jpg
vr4.jpg (66.79 KиБ) Видяна 8155 пъти
Kalin_Do - напреднал
ама че съм и аз....едва сега прочетох че банята е нова пристройка.Останал съм с впечатление че си използвал стая с таван - гредоред...Интересуваше ме,понеже ми предстоеше обособяване на такова помещение за баня,но вече работя по друг вариант.Все пак благодаря за информацията. :)
Здравей :)
Страшно много ми хареса резултата от усилията ви. Поздравления!!!
Скоро купихме стара къща на село, върху която вече е заиграло соц строителството за съжаление. Гредореда беше скрит под мазилка(на места и с фазер). Ние премахнахме мазилката и искаме да направим гредите видими. Сега предстои да ги обработим с Водоразтворим грунд за дърво с който ще избием гадините по дървото.
Виждам, че и вие сте запазили старите греди. Исках да те попитам с какво ги обработихте? Освен грунд за избиване на дървояда, използвахте ли Консервиращ грунд за дърво?
hrisvas - специалист
Мерси :)

Ами ние не сме използвали препарат за дървояди, само ленено масло и нищо повече. Доста време минава, докато миризмата изчезне, обаче- не че мирише неприятно, но се усеща, а и къщата като не се проветрява и не се ползва, отнема още повече време да "изветрее".
Аз купувах лененото масло на едро преди няколко години, в туби- по-добре да се запаси човек, дори и да му остане, все ще се оползотвори (след това напримери ползвахме като "грунд" за ново дюшеме, за да не попива толкова много лак)
Привет!!!
И на мен ми предстои да ремонтиран една стара къща, 1930г. строена. Основите са от камък и кал, а стените добре изпечени тухли с глина между тях. Покрива за съжаление е много изгнил, все още държи керемидите, не се е срутил, но тече. Къщичката е малка около 40 кв.м и искам по-възможност да я оставя в същия вид.
Въпроса ми е, този вид основи и стени ще могат ли да издържат тежеста на един нов покрив или да предприемам мерки за укрепване!
korkodil - помощник
Браво за реставрацията...хубаво е станало...т.е.както ти харесва на теб))))) Догодина чака и мен нещо подобно...малко саниране на къщата и мноооого реставрация на селскостопанската постройка)))))
Чета много този форум но едва сега се реших да се регистрирам...има много добри идеи , но и много непрофесионални ....всеки си има мнение..След някой ден ще взема да кача някоя снимка и да чуя съвети относно реставрацията...и санирането)))

Тема "ремонт на стара селска къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: