Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
ivanvasilev1970 - специалист
Здравейте,
Има вариант да си закупя един нов апартамент, но не ми харесва една тасна тераса, която бих искал да усвоя. Апартаменто под и над мен са си я усвоили по проект, но при мен архитекта е решил, че трябва да има тясна тераса.
Искам да ви попитам каква е процедурата, ако искам да я усвоя-преместване на стена (дълга около 3м) 90 см навън?
Някой има ли опит с нещо подобно?
Колко пари струва легализирането? Това зависи ли от размера на "корекциите"?

Какви са стъпките? Колко време би отнело?

Благодаря,
Ванко
BanoTheWolf - специалист
Първо питане: нов апартамент предполага, че е в сграда ново строителство (новото строителство е всичко това след 2001г. с влизане в сила на ЗУТ)? В такъв случай не е лошо да изискаш чертежите на сградата, за да се прецени дали не е носеща конструкция точно на тази стена.
Второ искаш да преградиш балкон, но от коя страна на блока се намира, защото откъм улицата по закон не се разрешава ограждане (оставяме настрана масовия случай на панелките и ЕПКтата как се ограждат отвсякъде). Попринцип хващаш един инженер-конструктор да ти начертае промените, които засягат конструкцията, за да може да се внесе в районната администрация и гл.арх. на района да ти даде разрешение. Има вероятност да ти се изиска Протокол от общото събрание на етажната собственост с 51% съгласие. Това е нормативно, иначе самото изпълнение е друга бира :)
Успех и пиши за резултата!

Тема "легализиране на корекции по нов апартамент, който бих закупи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: