• 1
  • 2
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
marind84 - помощник
Здравеите на всички Предстоими приобщаване на балкон към хол и разделяне на новото помещение на две части : спалня и всекидневна. Разгледах доста теми но ненамерих такава която в детаили да е показано приобщаването на балкон та имам няколко въпросчета към по знаещите и можещи.
1 колко да е дебелината на итонга
2 как да закрепя итонга за тавана , искам прозореца да е на 300мм от тавана
ето и моментното му състояние Моля даме извините ако има подобна тема и аз съм я пропуснал Мерси

Прикачен файл

DSC00125.JPG

Прикачен файл

DSC00124.JPG

Прикачен файл

DSC00123.JPG

Прикачен файл

DSC00122.JPG

Прикачен файл

DSC00121.JPG
pavkatay - майстор
Дебелината на газобетона е колкото е необходимо ,но поне 10 см. Правиш си сметка за основата,която ще надграждаш, с какво ще изолираш и измазваш.
300 мм не знам защо си избрал,но е по-добре да е 250 мм-толкова е височината на едно блокче газобетон. Закрепването е просто. А в темата 'и моят ремонт' имам снимки на такава операция с балкона и на сваляне на ниво на горния край на прозорци в цялото жилище.

viewtopic.php?f=17&t=9544&hilit=%D0%B8+%D0%BC%D0%BE%D1%8F%D1%82+%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%82
qwerty7 - напреднал
Моя балкон го правих,като към съществуващия панел 7 сантиметра изидах итонг 15 сантиметра.Между итонга и панела оставих около два-три сантиметра пространство, което в послдствие запълвах с пяна.След всеки нареден ред итонг, пълних пяна и така с всеки следващ ред на горе.Идеята ми беше да сложа изолация между двете прегради, но имах излишна пяна. :-D
dito - специалист
Моя го иззидах с 7.5, но запазих парапета от външната страна. Ако няма парапет, може и 10 см да е достатъчен, без да смятаме изолацията, разбира се. Обаче да те предупредя за един проблем - явно малко ми поддава горната плоча или пък просто защото после сложихме дограмата в доста студено време, но като станаха жегите миналото лято, се получи една сериозна вертикална пукнатина - като се е разширявала дограмата и е натискала където са вертикалните и елементи (кемпфери се казваха май). Та, мисълта ми е, че Итонга по принцип е здрав за преграда, но не и да носи товар - крехък е. На теория при мен би трябвало да може носи товара на горната плоча, ако стъпи дори изцяло на него, но на практика...
Внимавай с прекалено голяма дебелина да не натовариш плочата си, минимизирай колкото е възможно товара. Евентуално помисли за полистиролбетон, дори да е по-дебел от Итонга, той е по-лек. Като цяло, ако наистина не ти се налага, помисли много добре дали изобщо да усвояваш. Ако решиш - направи добра изолация на пода и тавана, задължително.
boreto1 - специалист
Аз трябва да правя това упражнение с балкона на кухнята ,ама се пари нема а кат има па време нема мани.....почна ли то стаа сложно ,е поне съм го планувал таз година дано се справя
marind84 - помощник
утре ще свалям вилкелите ма няма да си играя да свалям всичките стъкла че те и без това се чупят
после като вдигна ниво до прозореца ще направя пояс с арматура забита в вече същестуващите стени а висящите тухли освен че ще ги залепя за тавана ще сложа и винкел/4или5 ммдебел и 50/50мм/ под тях

ВЪПРОС: Колко да е дебелината на пояса

свалянето на винкелната конструкция ще е на 2 пати вертикално през стедата

Прикачен файл

DSC00145.JPG

Прикачен файл

DSC00146.JPG

Прикачен файл

DSC00147.JPG

Прикачен файл

DSC00144.JPG

Прикачен файл

DSC00143.JPG това се счупи при свалянето
pavkatay - майстор
А този винкел под блокчетата за какво ти е. Да ръждясва?????????
MAPTO - напреднал
А също така - този пояс с каква цел ще го правиш?
marind84 - помощник
ето до каде стигнах; исега вече сам в дилема дали да го правя трегерчето или да продалжавам без него

Прикачен файл

DSC00166.JPG
masterval - майстор
Правил съм два-три пъти нещо тип "перваз", както искаш му викай, не е точно трегер, но както и да е. Уморен съм и не ми се мисли за името. Та, продължавам.
Пускаш си един отвес от горния балкон към твоя. Тогава ще прецениш, да правиш ли парапет или не. В моя случай горният балкон беше по-навътре на сградата, вместо да е обратното, или с други думи казано, дограмата нямаше как да се отвесира с около 3 см. - половината от широчината на касата трябваше да виси във въздуха. Затова сковах кофражче, набих къси пръчки 8 мм желязо, пуснах на дълго 2-3 пръчки и с пясък-цимент-филц отлях 5 см-ово дебело первазче, широко 20 см, върху което легна дограмата и остана място отвътре за саксиите на стопанката.
Иначе прекалено "офис" стават прозорците, поне според мен.

На снимката "Балкон" отгоре се виждат залепени г/б блокчета, някакъв зъб, пожелан от клиента. Първо ги залепих с лепило, после ги разпробих и вкарах по един винт за директен монтаж - всичко това безсмислено упражнение беше за успокоение на клиента.

Прикачен файл

Balkon.jpg
Balkon.jpg (60.11 KиБ) Видяна 7314 пъти

Прикачен файл

Kofrage.jpg

Прикачен файл

Gotovo.jpg
  • 1
  • 2

Тема "Приобщаване на балкон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: