trichko.bg

НаправиСам.bg

Майстори сам с форума на НаправиСам.bg
Бигор-ИН Метални Керемиди и Улуци   Конструктори ЛЕГО на уникални цени   Сублимация.BG   LED осветление   
Дата и час: Чет Окт 23, 2014 5:31 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Апр 02, 2008 11:28 am 
напреднал
Аватар

:-D :-D :-D

Прикачени файлове:
DSC01093.jpg
DSC01093.jpg [ 42.56 KiB | Прегледано 6521 пъти ]
DSC01101.jpg
DSC01101.jpg [ 45.81 KiB | Прегледано 6521 пъти ]
DSC01114.jpg
DSC01114.jpg [ 30.67 KiB | Прегледано 6521 пъти ]
DSC01124.jpg
DSC01124.jpg [ 40.18 KiB | Прегледано 6521 пъти ]
DSC01227.jpg
DSC01227.jpg [ 30.09 KiB | Прегледано 6521 пъти ]
Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Апр 02, 2008 12:29 pm 
майстор
Аватар

Добре е, но стискай палци да не се налага сваляне на вътрешно тяло, че тогава.................... :x Ако беше попитал преди това, никога не бих ти препоръчал вкопаване, а кабелни канали.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Апр 02, 2008 8:39 pm 
напреднал
Аватар

е, чи кво му е на вътрешното тяло, сваля си се без проблем :lol:, а и кабелните канали нима кефят нещо

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Апр 03, 2008 7:52 am 
майстор
Аватар

Въпроса е в евентуален дефект на магистралите8чукай на дърво/.Ако можеш да вадиш медните тръби, няма проблем.Иначе като решение и изпълнение е много хубаво.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Мар 06, 2011 8:41 pm 

Да не ти се налага да правиш профилактика на климатика.това е пална глупост,съжелявам,но това ми е мнението защото за най-малкото трябва да къртиш!!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Мар 06, 2011 9:07 pm 
специалист

boyadzhiev написа:
Да не ти се налага да правиш профилактика на климатика.това е пална глупост,съжелявам,но това ми е мнението защото за най-малкото трябва да къртиш!!!!

Аман от крайни и несериозни мнения! Естествено, че в къщи също са вкопани, идеята е вкъщи да е красиво и приятно! Моите са така от 4 години и да чукна не ми се е налагало да къртя, а да - и профилактика правя 2 пъти в годината, преди да ги пусна Април-Май, и средата на сезона Август. През останалото време не ги спирам, цяло лято работят нон-стоп, денонощно. Разликата, е че не са Мидея, а Тошиба. И за да те разочаровам ще кажа, и че ВСИЧКИ кабели са ми вкопани, интернет, телевизия ток, сот....
И да се наложи да къртя, ще къртя и пак ще мажа и боядисам. Евала vekatap! Гледам, и че кабелите си предвидил, преди да боядисаш помисли още веднъж за всеки случай, пусни повече ако трябва по добре. Надявам се си предвидил и Телевизията, сот, интернет....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Мар 06, 2011 10:55 pm 
майстор
Аватар

В предишната ми квартира майстора ми беше монтирал така климатика.

При преместването ми в друга квартира остана само дупката от тръбите към външното тяло и не се наложи допълнително къртене при демонтажа. :wink:

Не се заяждам. Просто не обичам киселяци.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 10, 2011 5:53 pm 

Додре де, ако се наложи сваляне след това не може ли да се монтира отново
Не ми става ясно къде е проблема

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 10, 2011 6:55 pm 

При мен от осем години са вкопани и до сега да чукна на дърво не съм имал проблеми. Мисля, че правилният начин е този ! Имам приятели, които са ги сложили в пвц канали, но само защото по-рано са правили основен ремонт и не искаха да къртят. А и доста грозно е като видиш по два три метра тръби към външното тяло да висят по фасадите на блоковете, по-добре да си са вкопани тръбите от вътрешната страна на стената.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 10, 2011 10:33 pm 
модератор
Аватар

За противниците на вкопаването ще кажа , че при евентуален проблем нищо не пречи да се сложат новите тръби в кабелен канал , а старите да си останат в стената и пак няма да се кърти , но ще стане по-грозно! Поне докато не се наложи , ще е красиво! Пък ако се наложи след 2- 3- 4 години тъкмо ще е станало за боядисване и не пречи да се поразкърти!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Мар 11, 2011 10:46 pm 

jdraganchev написа:
boyadzhiev написа:

Аман от крайни и несериозни мнения! Естествено, че в къщи също са вкопани, идеята е вкъщи да е красиво и приятно! Моите са така от 4 години и да чукна не ми се е налагало да къртя, а да - и профилактика правя 2 пъти в годината, преди да ги пусна Април-Май, и средата на сезона Август. През останалото време не ги спирам, цяло лято работят нон-стоп, денонощно. Разликата, е че не са Мидея, а Тошиба. И за да те разочаровам ще кажа, и че ВСИЧКИ кабели са ми вкопани, интернет, телевизия ток, сот....
И да се наложи да къртя, ще къртя и пак ще мажа и боядисам. Евала vekatap! Гледам, и че кабелите си предвидил, преди да боядисаш помисли още веднъж за всеки случай, пусни повече ако трябва по добре. Надявам се си предвидил и Телевизията, сот, интернет....

Каква ти е профилактиката измиваш филтрите и готово ли? При профилактика се вади вътрешното тяло зависи къде ти е връзката на медните тръби ами ако е в стената?ко праим ?Къртиш всеки път!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Мар 12, 2011 7:11 am 
специалист

boyadzhiev написа:
jdraganchev написа:
boyadzhiev написа:

Каква ти е профилактиката измиваш филтрите и готово ли? При профилактика се вади вътрешното тяло зависи къде ти е връзката на медните тръби ами ако е в стената?ко праим ?Къртиш всеки път!

Не спори :-D 21 век има вече методи, които не налагат да се сваля вътрешното тяло, а както казах ако на 5 години ми се наложи да смена тръба ще къртя и ремонтирам.
А да, естествено че наемаш не монтажници, от тези които казват "аз това го правя от 10-20 години, акъл не ми давай" . Трябва да са пълни идиоти за да оставят снадките замазани! Моите са под корпуса на вътрешното тяло, и ако да свалиш сегашното тяло и го монтираш пак няма проблем. Ако ти е интересно ела, ще ти покажа.
И още нещо, филтрите ги мия всеки месец, не викам профилактика на това.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Окт 08, 2012 2:49 pm 
напреднал

Ще използвам темата, защото правих същото в неделя. Снимки ще кача малко по-късно ако автора няма против да му ползвам темата вместо да отворя нова с нищо ново в нея. Та по темата. Замаската на стените ми е 6см. Имам прокопани канали за тръбите на климатика и за мостов кабел за захранването. Изведох му контакт до него. Стената е варо-циментова смес. Искам да попитам как да замажа в момента? Наведнъж мога ли да запълня толкова дълбоки канали или трябва на два пъти? Накрая планирам за да направя шпакловка със сатен гипс. Очаквам вашите препоръки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 30, 2012 9:05 am 
напреднал

Не мога да редакирам предишното мнение, затова пиша ново с цел да покажа две снимки:
Прикачени файлове:
IMG_3865-e1349988158877.jpg
IMG_3865-e1349988158877.jpg [ 412.17 KiB | Прегледано 2236 пъти ]

Прикачени файлове:
IMG_3874-e1349988099689.jpg
IMG_3874-e1349988099689.jpg [ 413.88 KiB | Прегледано 2236 пъти ]

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 30, 2012 9:32 am 
майстор
Аватар

Дано не ти се наложи ремонт, плюй три пъти през рамо и се моли на климатичния господ.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 30, 2012 10:00 am 
напреднал

EDI и 2008ма си писал същото :) Както по-горе колегите са казали връзките не са замазани в стената. С леко повдигане на тялото се откачат и проблем няма.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 30, 2012 10:07 am 
майстор
Аватар

Така по-бива. :partyman: Ама аз по принцип съм си противник на това вкопаване :) .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 30, 2012 10:30 am 
напреднал

Наясно съм, че няма правилен начин, по който се поставят вътрешни тела. Аз обаче не съм фен на тръби по фасадата, нито на канали вътре освен ако не приляга мястото затова и подходих така :) :partyman:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 30, 2012 10:50 am 
модератор
Аватар

Ако ще се разваля нещо , ще е добър повод да си поднови боята на стената, а защо не и на цялата стая! Не е кой знае каква философия! От друга страна няма да гледа досадните тръби цял живот! Така, че аз подкрепям това решение! Понеже се опитвам да вникна в характера на клиентите си, за да мога да им предложа не това, което аз бих направил в къщи, а решение подходящо конкретно за тях, предполагам, че по-голямата част ще предпочетат тръбите в кабелен канал пред алтернативата да се кърти сега , а и при евентуален проблем с климатика! Така, че решението си е строго индивидуално и няма правилно такова!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа