Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
TACHO - специалист
Чудих се къде да сложа темата и си избрах тоя раздел защото няма теми тук, а и сам ще правя това, за което ще питам. :lol:
Значи ситуацията е следната: предстои ми да влизам в ново жилище и смятам сам (да се уча) да се справя с теракот, фаянс, ламинат, бои, тапети и т.н. Мисля, че не е трудно.
Но имам два въпроса:
1. Каква е последователността: а) първо слагам теракот и фаянс в баня и тоалетна и след това вратите им или обратно?
б) първо слагам паркет и гранитогрес сътоветно в стаите и коридора и след това вратите или обратно?
2. Смятам да слагам в хола в ъглите между стените и тавана, а и над абажура орнаменти от стиропор (никакви окачени тавани). И в тази връзка да питам, с какво е най-добре да се залепят тези орнаменти и второ дали трябва пръскам стиропора първо с някакъв грунд и след това с вар, с каквато ще бъдат таваните, или мога направо да ги пръсна заедно с пръскането на тавана с вар. Дали по-късно варта няма да почне да се отлепя от стиропора?
И дали мога евентуално да вградя в орнаментите от стиропор осветление с някакви лунички?
Май станаха много въпросите. :oops:

Ще ми бъде от голяма полза ако ме упътите? :wink:


Аа, и обещавам да питам още неща по-нататък. :lol:
masteradmin - майстор
Ами мойто мнение, е че първо трябва да сложиш касите на вратите, след това всички плочки и след това вратите. Естествено зависи какви са вратите. Ако са от алуминии, а не от дърво. Трябва първо вратите и да предвидиш, че плочките ще ти дигнат нивото с 3-4 см. Иначе колкото до орнаментите те се лепят със силикон, но има един специален - акрилен май беше (трябва да може латекса да хваща върху него). А ина4е понеже стените се боядисват с ме4е а орнаментите немогат, няма да повярваш какво направих. Имам руска прахосмукачка от старите тя има едно приспособление, слагаш я на духане и го включваш към един буркан с латек и така боядиса всички стиропорени первази и орнаменти (преди да ги монтирам)
TACHO - специалист
Ами вратите няма да са от алуминий, а дървени, не картонени (или шперплатени или както там се водят старите от соц. време). Затова пуснах преди дни тема за фирма за врати. Ще бъдат нещо като на сайта, който ми даде Боби (не знам MDF или какво се водят). НО ако сложа касите, след това теракота и след това вратите, няма ли да се изместят пантите, или те ще се сложат в касата след това. Питам, защото до сега не съм се занимавал с нови врати...


А стиропора не може ли да се лепи с Теракол или друго такова лепило, че със силикон излиза по-дебело? Май трябва да пробвам първо този начин, и ако не падне... :idea:
masteradmin - майстор
Когато вратата се монтира на пантите тя се измерва и се отрязва отдолу. Така че затова се слага последна. Силикона се слага по малко и акрилния силикон беше много евтин нещо като 2-3 лв. тубата, за целия хол ми отидоха 2 и половина опаковки. Само провери дали акрилния силикон беше този дето носеше на латекс. (той съхнеше бавно и затова ги лепнах с хартиено тиксо докато стегне за 10 часа.)
emil_v r - майстор
поне от10 г редя теракот и фаянс и имам все още големи проблеми с наклоните в баните с температурните фуги с кривите плочи . :cry: Но и не отричам че може да си наемеш маистор дето ще ти ги нареди по лошо и от теб. :D Искам само да те помоля ; не боядисваи тавана с вар ,а с латекс .Вкраен случаи вар само в банята. втора молба : сложи си стиропорови фризове само пред корниза на прозорците , и лунички в стеропора не слагаи. Дет говорим в форума сложи в банята кабели за вентилатора., лампа за бръснене,лампа над вратата и гледаи за симетрия и кабел за печка ако има. Акак ще симетрираш плочките по стените до къде ще ги завършиш? ми наи долния ред от каква кота ще почваш. изрежи си прагове от камък не ги прави с плочи . викаи някои опитен поне да ти започва всичко . Ааа последно ме изтърпи сложи тръби за кабелите на :телефон,интернет,сот ,кабелна и ключ на лампата в спалнята над главата втори ! чао че ме гонят от компа--чаттаим!
Bobby - специалист
Здрасти на всички. Занчи Тачо аз така направих:
- 1во сложих касите на вратите за които ти писах по-рано.
- 2ро сложих плочките за да хванат около касите.
- 3то вече сложих и вратите.
Ако имаш въпроси за нещо около ремонта, питай за това.

Значи в банята сложих первази ,които залепих с едно често казано малко скъпичко лепилце ( с формата на силикон ) обаче стана страшно добре, защото в другите стаи стените бяха криви тук там и където имаше фуга между стената и перваза запълвах с лепилото и стана доста добре. След това боядисах тавана , а стените и первазите разделих внимателно с тънка четка, абе бая работа, защото мечето само цапаше первазите, но стана добре.

Прикачен файл

bania-tavan.jpg
Това е тавана на банята, кръглото е малък влагоустойчив високоговорител.
bania-tavan.jpg (50.77 KиБ) Видяна 6976 пъти

Прикачен файл

koridor2.jpg
Това е коридора преди боядисването.
koridor2.jpg (62.81 KиБ) Видяна 6977 пъти

Тема "Помагайте!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: