Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
zec ingenering - специалист
relaxxx написа:
Е как 35 км с 20Ач? Мойта е 10Ач и правя 30-32 км... с 1 зареждане. И аз съм на 48В. Моторчето е 8фън 500вата. Цялата ми установка сигурно не е повече от 25 кг.
Relaxxx, по-добре кажи с каква батерия караш (тип, химия, марка , производител), щото от там идва енергията и това е важно за пробега, а не марката на мотора.
Впрочем ако мотора ти беше не 8Fun (с какъвто карам и аз), а конрадския например, гарантирам ти дори малко по-голям пробег. Ако говорим за спокойно, нормално каране (не офроуд с преобладаващо изкачване), то двигателите тип direct drive дават съвсем не лоши показатели, в някои случай дори са по-добри.
Предимствата на редукторните мотори ги знаем добре, но в крайна сметка всичко става с мноого ток и добра батерия! :-D
stanetzz - специалист
relaxxx написа:
Е как 35 км с 20Ач? Мойта е 10Ач и правя 30-32 км... с 1 зареждане. И аз съм на 48В. Моторчето е 8фън 500вата. Цялата ми установка сигурно не е повече от 25 кг.
Предполагам, че спокойно ще мина и 50 км по равно, но както написах, ме е страх да не ми спре тока на път, че тоя 40-килограмов туч няма помръдване без ток, особено по наклоните, които се налага да преодолявам. Двигателят поначало е 850 ватов, но контролера е клокнат до 1200W номинал, 1600W пикова.
ZMeyGorianin - майстор
Някой има ли мнение за този модел:http://olx.bg/elektrovelosiped-er61-i51254319
Сайта на производителя / Латвия/ е този:http://www.eritenis.lv
Имат представител в София-писах си с него, явно не е българин.
На пръв поглед има добри данни въпреки оловния акумулатор.
Каза, че има аларма и давал 2 външни гуми подарък.
relaxxx - специалист
Zec, батерията е твоя.

А колега, това нещо на мен не ми прилича на велосипед.. не знам на теб как ти прилича. Има къде по добри предложения за тези пари, включително и комплекти направи си сам... а май сме в такъв форум :)
sasko12345 - специалист
тоя латвийски велосипед е пълен гроб с тва олово. по добре квото и и колело да е но да е без олово и да е макс леко
ZMeyGorianin - майстор
:arrow:
Последна промяна от ZMeyGorianin на чет авг 28, 2014 12:35 am, променено общо 1 път.
ZMeyGorianin - майстор
relaxxx написа:

А колега, това нещо на мен не ми прилича на велосипед.. не знам на теб как ти прилича. Има къде по добри предложения за тези пари, включително и комплекти направи си сам... а май сме в такъв форум :)
Абе и на мене ми прилича повече на скутер с педали, но ме кефи багажника и това, че със стоманената си рамка може да носи до 150 кг.
Тъй като ще го ползвам като спомагателно превозно средство към кемпер, т.е. няма да се кара ежедневно, предполагам че оловния акумулатор няма да е проблем-няма да правя дълги преходи.
Тани написа:
Това ми изглежда по-добре!

http://olx.bg/aprilia-enjoy-elektro-vel ... -i54208606
С този човек също си писах и се оказа, че има липсващи пластмаси по колелото, които се доставят само с поръчка от Италия. А и конструкцията му не е подходяща за моите нужди.
relaxxx - специалист
Ами има товарни триколки.. които също са много симпатични щом искаш да носиш разни неща..Имаш на предвид че моторче 500 вата без проблем движи 150 кг.. просто яде повече батерия. И един литиево йонен акумолатор ще скрие шапката на оловото... тъй да се каже ще го поцепи по всички показатели :).. без цена само.

Изображение

Изображение.

Изображение
ZMeyGorianin - майстор
Погледнах в сайта от снимките, но не видях цени и дистрибутор за България. Освен това триколка няма да се събере на рампата на кемпера.
От друга страна при нужда мога да кача и втори човек на мястото на багажа.
Не си правя илюзии, че 500Вт мотор ще разхожда дълго двама човека, но както казах на мен ми трябва за къси разтояния.
Предполагам, че оловния акумулатор на латвийската машинка може да се смени с литиево-йонен, ако не върши работа, стига да е със същия волтаж-48В. Не знам дали и зарядното трябва да се сменя?

Тема "Електровелосипед" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: