Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
estorm - специалист
koveslav написа:
Здравейте!
Да ви питам и аз нещо. Ползвах ръчния циркуляр на един роднина,но както винаги става с чужд иструмент-изтървах го неволно и диска му започна сериозно да бие
Как така от едно изтърване взе толкова да бие? Или е бил диск дивно менте или си го изтървал от 8-я етаж :-D Има ги почти навсякъде по железарските стоки. И предпазителя на ръчните е много бърз та се чудя как не е закрил диска докато е падал. Странна работа.

Към amxcs
Взимаш мотора и почваш от нулата. Сетих се, че няма да си доволен от този плот. Не забравяй обаче, че дебелия плот ти отнема от диска и тия 5см ще станат на 3. Колко макс носи мотора?
А и на дебелия плот забрави за регулиране на ъгъла на рязане ако искаш диска да излиза от тънка цепнатина.
koveslav - майстор
estorm написа:
koveslav написа:
Здравейте!
Да ви питам и аз нещо. Ползвах ръчния циркуляр на един роднина,но както винаги става с чужд иструмент-изтървах го неволно и диска му започна сериозно да бие
Как така от едно изтърване взе толкова да бие? Или е бил диск дивно менте или си го изтървал от 8-я етаж :-D Има ги почти навсякъде по железарските стоки. И предпазителя на ръчните е много бърз та се чудя как не е закрил диска докато е падал. Странна работа.
Падна от покрив 3м върху циментова плоча,докато ковях готовите дъски.Смачка си ламаринения прадпазител и явно диска пое удара.Няма счупена видия,но диска бие видимо.Давърших работата с верижната резачка и така....С друг диск пробвах, няма проблеми,но искам да върна машината с диск с какъвто са ми я дали.Мерси за съвета,ще се обикалят железариите явно.
amxcs - специалист
estorm написа:
koveslav написа:
Взимаш мотора и почваш от нулата. Сетих се, че няма да си доволен от този плот. Не забравяй обаче, че дебелия плот ти отнема от диска и тия 5см ще станат на 3. Колко макс носи мотора?
А и на дебелия плот забрави за регулиране на ъгъла на рязане ако искаш диска да излиза от тънка цепнатина.
Няма да режа под ъгъл. Искам перфектни прави ъгли и прави срезове.
Това много ми хареса като идея - да започна летвата с прав срез. На практика ще видим какво ще се получи. Сега ако сложа една такава плоскост имам чувството, че плота ще климне и ще иде правия ъгъл на диска (ако има такъв - не съм го мерил още).
Мотора е мисля 900W - 2700 об/мин, като предавката е по-малка към малко по-голяма. Оста за диска се захваща към мотора има си лагер, няма луфтове - според мен добре е направено.
Здравейте,

до колкото знам най-добрия вариант са http://www.megahome.bg/store/diskove-za ... inii/bosch ! TOOLPAK са качестени като марка,
или варианта с Bosch: http://www.megahome.bg/store/diskove-za ... yrvo/bosch , както каза колегата!
estorm - специалист
Е това с 3то метра мале мале добре, че не се е разбил корпуса. Рядко ми се налага да кача машинка нависоко и никога не забравям да и вържа някъде кабела. Относно диска вземи с по малко на брой зъби защото реже дъските по бързо. Тези с многото зъби са за по прецизно рязане като на пдч например. Аз ползвам един на Бош реже без да се замисли и като срещне пирон в дъската и съм много доволен. Що материал е изкарал. Последния път подрязах една стара врата отдолу мам'а му колко пирони бяха нахакали не е истина. Може като този да вземеш 'Циркулярен диск за дърво Bosch HM 180 мм х 30 мм z12 Construct wood 19,97лв. 'Разбира се виж дали 180мм не е голям за машинката. Не взимай от тези за алуминии защото режат бавно. Ползвам такъв само за пдч когато гоня хубав неназъбен срез.
AMXCS Двигателя е слаб за големи дискове мисля не си струва времето и усилията да му правиш голям плот. Ползвай си го така за дребни неща. Аз си играх да правя метална маса с повдигащ механизъм за диска с линеал и голям удобен плот от пресован шперплат 21мм ама си струваше защото мотора е 2,2киловата и носи директно на оста си диск до 400мм. Сега му мисля и каретка защото с шейната нещо не ме кефи. Карай така докато се оборудваш с по мощен двигател и тогава действай.
amxcs - специалист
И аз се премислих. Ще изправя и изчистя до колкото мога плота, ще измисля хубава тапа - сигурно от текстолит. Ще лъсна водачите (,че са ръждави). Линела ще го наставя, че са го оставили само до средата на масата и ще измисля някакъв водач за отляво на масата да режа под прав ъгъл.
koveslav - майстор
estorm написа:
Е това с 3то метра мале мале добре, че не се е разбил корпуса. Рядко ми се налага да кача машинка нависоко и никога не забравям да и вържа някъде кабела. Относно диска вземи с по малко на брой зъби защото реже дъските по бързо. Тези с многото зъби са за по прецизно рязане като на пдч например. Аз ползвам един на Бош реже без да се замисли и като срещне пирон в дъската и съм много доволен. Що материал е изкарал.....
Благодаря за съветите,но не си ми проследил мисълта,колега.Трябва да върна чужда машина,а хората работят с нея предимно пдч..... А колкото до рязането-аз съм най-особения чешит в темата дърводелство. Наследник съм на дърводелци,но ужасно мразя дървото.Имам масивна триоперационна машина,струг за дърво,купища ръчни инструменти и огромен набор от рендета в наследство,но дърво да не видя.Дървото само го режа и горя(може би заради омразата към него :D :D ) Виж -в рязането имам мнооого стаж и хиляди кубици зад гърба си за последните 30-на години.Аз съм привърженик на металните конструкции,но понякога се налага да понакова някоя дъска.И естествено за късмет,точно тогава стават и белите.Сигурно,за да донамразя дървото...
EDI - майстор
Вземи БОШ-а, дето ти пуснах линка.По-свестен диск за толкова пари няма да намериш.
koveslav - майстор
EDI написа:
Вземи БОШ-а, дето ти пуснах линка.По-свестен диск за толкова пари няма да намериш.
Това наистина ме устройва! Благодаря,колега,неволно бях пропуснал поста ти!

Тема "Въпрос за циркуляр за малки летвички" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: