Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Tosheva - помощник
Здравеите.моля за съвет и помощ относно покупка на нов котел на твърдо гориво за отопление на двуетажна къща около двеста и педесет квадрата. От ходенето по магазините и по саитовете за котли и отопление си харесах Латвииските котли с реголиране на изгарянето на въглищата щрез подаване на въздох и зареждане на котела на пет или седем дена . Котела е СТРОПУВА (STROPUVA) моля ВИ, ако някои ползва такъв модел котел да напише какви са неговите качества и отговарятли на рекламата,имали особени и поразлични изисквания от другите котли които се зареждат на двадесет и четири часа,можели да се ползва страта инсталация от предишния котел.Благодаря за помоща
fbr - майстор
Тук го анализирахме преди време, но собственика така и не намери време да ни опровергае, или да се покае.
maleeeestrax - специалист
Отоплявам двуетажна къжа към 200 квадрата с котел БОШ на пелети и за Октомври и Ноември общо ми струва 155лв преценяваш сам с какво да се грееш :supz:
pansim - майстор
Да...на 12 градуса ли :-D
Това да го видя - не го вярвам :lol:
maleeeestrax - специалист
Няма как да го видиш защото на гости каня само умни хора :axe:
Andri01 - майстор
Не го слушай-лъже! Мене още не ме е поканил :partyman: :?
pansim - майстор
maleeeestrax написа:
Няма как да го видиш защото на гости каня само умни хора :axe:
:-D
Е, ние по - простичките хора явно ще си стоим на студено. :lol:

А сега сериозно - много пъти се е писало за отопление и всеки дава какви ли не данни. От невероятно ниски, до огромни разходи за отопление.
Обяснение има и е просто - като за прости хора като мен. :-D
Площ, изолация, КПД на отоплителния източник, субективно усещане за топло.
maleeeestrax - специалист
Пансим това вече е коректно зададен въпрос.Датчика за температура ми е нагласен на 22 градуса под това не пада .Изолацията на къщата ми е каменна вата 8см. а на покрива 15см. дограмата е дървена със стъклопакет 36мм. с енерджи стъкло и пълен с аргон. :drinkers:
phantom_ - специалист
Имаше един в ОЛХ-а се продаваше :) Според мен не е кой знае какво тоя котел,просто му е много голяма горивната камера :wink: При положение че събира 200кг. въглища е нормално да гори около 80-100часа, но после има и честене и то доста на веднъж :shock:
Tosheva - помощник
Благадаря за отговорите и ВИ- моля ВИ за потчоно описание на начина на работа.Силата на горене зависили- можели да се контралира отдатчици за тепература по стайте.Ако котела изгасне преди да изгори всичкото гориво вътре как се запалва отново.Можели да се изгаси принодително или да се допълни с гориво при нужда.Отново Благодаря.

Тема "Отопление с котел СТРОПУВА(STROPUVA)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: