• 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 45
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
alata_69 - специалист
здравейте колеги,
и аз имам проблем с правенето на файлове за 4та ос
работя с Aspire 4.0 която има опция за 4та ос но до сега не съм успявал да направя нищо
Моля ако има някой който може да помогне нека сподели



поздрави
kekata - напреднал
Привет, много се радвам да намеря подобна тема в български форум
Аз работя най-вече със 3д обекти и ползвам Powermill и Sprutcam. И двете са много сериозни програми и няма нещо да не могат.
Ако някой има нужда от помощ по тия два софтуера - насреща съм.
Ето едно видео на машината, която ползвам:
3д:
Sprutcam:
https://www.youtube.com/watch?v=82roVlrxJmg
Powermill:
https://www.youtube.com/watch?v=GwAse51ULs8

2д разкрой (Sprutcam):
https://www.youtube.com/watch?v=XPwlk7pkg1A
emkata1976 - помощник
Привет на всички,
Прерових темата, но имам въпроси, на които не откривам отговори.
Нямам CNC машина, но правя разни изделия на Aspire и ги реализирам при приятели.
Aspire дава време за изработка, но при време подадено от програмата приблизително 1 час, машината обработва детайла над 10 часа.
Въпросите:
Това време което дава програмата, реално ли е?
Ако е реално, аз ли бъркам някъде с програмата, или грешката е в настройките на самата машина?
MrMurdjo - майстор
Изчислените времена са доста относителни. Единственото, за което се сещам, е че в Аспайър може да се въведе и скоростта на бързите ходове на машината (реални). Освен това самата машина може да е бавна. В такъв случай дори и да е зададена висока линейна скорост, тя ще си работи на максимума, който е настроен. Примерно 2000 мм/мин в програмата, но машината има предел 1000.
emkata1976 - помощник
Благодаря за отговора :)
Здравейте,
Скоро си купих CNC рутер и започнах да правя различни работи.Няма проблем да обработва
по-големи надписи и изображения.Има проблем при обработването на малки надписи,лога,
изобщо неща в по-малък мащаб не се получават добре.Смених инструмента с по-малък,но пак не става.
Аз съм нов в тази сфера и не зная дали трябват някакви по-сериозни настройки на програмите или на машината.
Работя с Aspire 3.0 и после пускам кода на Mach 3.Имам изцяло базови познания по тези програми.
Ако някой знае как да оправя проблема ще съм много благодарен.
Прикачен файл:
Project.jpg
Прикачен файл:
CAM00060.jpg
velsi - Почетен майстор
Сменяйки инстумента с по-малък трябва да промениш и стъпката с по-малка. Според мене затова не ти се получава. Имаше мисля някакво съотношение стъпка-диаметър, за което в момента не се сещам, но може и експериментално да го намериш.
dobrev - специалист
Сменайки инструмента с по малък трябва да го промениш и в програмата и да пуснеш преизчисляване на пътя на инструмента. Правиш ли го? За проби ползвай MDF. Това на снимката прилича на фибран, който се кърти при работа.
nunep - специалист
В програмата надписа е ограден от черно поле и е в средата на полето. На готовия детаил надписа е почети в края на полето. Отляво на надписа където трябва да е равно има някаква странна ивица все едно различни нива по Z. Поне така го виждам на снимката. Наистина ли машината работи добре при по-големи надписи ?
MrMurdjo - майстор
А кой постпроцесор задаваш в Аспайър при генерирането на машинния код? Има нещо объркано с интерпретацията на координатите.
Ако си в София, би могъл да минеш покрай мен. По-лесно ми е да покажа нещо на живо, отколкото тук да обяснявам. Много е обширно.
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 45

Тема "CNC софтуер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: