• 1
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 103
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
erolchy - специалист
Ако имаш предвид това което е от olx да.
kabel96 - специалист
Ха тоя контролер е мое производство по класическа схема.Ето ви я.
Изображение
Изображение
Изображение
Това трябва да е достатъчно да се орентираш.
Докато не угасиш светодиода за прегряване и грешка няма да тръгне тоя драйвер.По спомен вътре е с едни Мицубишита които леко пробиват и също така надува и кондензатор.Има два входа за ниско и високо ниво.Връзваш Входа за ниско ниво.На енабъл може и 5 волта да му пуснеш за пробата ако не сте го оправили в Мача.
erolchy - специалист
Това което разбрах от описанията по-горе мисля че не работи, поне при мен не тръгна. Интересното е че когато го вържа и вместо 5V, изходите на управлението клякат на 2V (Enable, Dir i Step). Не знам дали иска да имат обща маса някъде, но няма логика защото са галванично развързани . . .

Прикачен файл

Connection_diagram.jpg
Iliev Labs - специалист
erolchy написа:
Интересното е че когато го вържа и вместо 5V, изходите на управлението клякат на 2V (Enable, Dir i Step).
За това не ти тръгва.
Виж таблицата от линка който пуснах по-горе.
Драивера иска 4 до 6 волта на входовете.
erolchy - специалист
Да това е ясно, аз имах предвид че пускам 5V и кляка на 2V.
stivemaster - майстор
Дайте един пример за скрипт в Mach3 който успява с натискането на бутона "ref all home" да нулира и трите оси.Скрипта трябва да е във файл М990.m1s в макросите на програмата.Не успявам да го постигна и това е дали в скрипта на бутона греша или в този не знам но го правя като в съвета тук.
MrMurdjo - майстор
Че той си го има скрипта към бутона и си нулира осите. Стига да имаш крайни изключватели и да са активни в настройките за входните сигнали.
Ако само искаш да нулираш броячите, вероятно това е кода
DoOEMButton (1008) 'zero the X axis
DoOEMButton (1009) 'zero the Y axis
DoOEMButton (1010) 'zero the Z axis

Това обаче не нулира (поне по спомен така мисля) втория комплект броячи за действителното физическо положение на осите.
За тях трябват други команди, ама без да поровя в ръководствата не се сещам от движение.
stivemaster - майстор
Не може да имаш скрипта без да е сложен допълнително.Просто този файл не го създава инсталацията.А това че виждате намалявашите стойности на първата ос (от списъка на бутонскрипта иначе обикновено ос Z) не значи че ги хомва.При мен хомва Z оста и спира.

На моя бутон "ref all home" обаче има друг скрипт :
DoButton( 24 )
DoButton( 23 )
DoButton( 22 )
DoButton( 25 )

Така какво би трябвало да прави ?
MrMurdjo - майстор
Това е макросът, който задава нулевата височина на инструмента при докосване на проводяща пластина (или датчик за докосване). Дебелината на пластината е зададена в началото и си я въвеждаш според твоите конкретни данни. Ако е датчик за определяне на височината при плазмена установка, се въвежда директно разликата във височините между него и горелката. А може просто да се нулира Z, като движението спрямо тази нула се управлява от G-кода.

Код: Избери всички

PlateThickness = 1.35 ' това е моята дебелина на пластината
If GetOemLed (825)=0 Then 'Check to see if the probe is already grounded or faulty
	DoOEMButton (1010) 'zero the Z axis so the probe move will start from here
	Code "G4 P5" ' this delay gives me time to get from computer to hold probe in place
	Code "G31 Z-40 F200" 'probing move, can set the feed rate here as well as how far to move
		While IsMoving() 'wait while it happens
		Wend
			ZProbePos = GetVar(2002) 'get the еxact point the probe was hit
			Code "G0 Z" &ZProbePos 'go back to that point, always a very small amount of overrun
		While IsMoving ()
		Wend
  	Call SetDro (2, ZProbePos) 'set the Z axis DRO to whatever is set as plate thickness
	Code "G4 P0.25" 'Pause for Dro to update.
	Code "G90 G0 Z3.0" 'put the Z retract height you want here 
	Code "(Z axis is now zeroed)" 'puts this message in the status bar
Else
	Code "(Z-Plate is grounded, check connection and try again)" 'this goes in the status bar if aplicable

End If     
     

MrMurdjo - майстор
stivemaster написа:
На моя бутон "ref all home" обаче има друг скрипт :
DoButton( 24 )
DoButton( 23 )
DoButton( 22 )
DoButton( 25 )

Така какво би трябвало да прави ?
При мен изглежда така

Код: Избери всички

DoButton( 24 )
DoButton( 23 )
DoButton( 22 )
DoButton( 25 )

DoOEMButton(133)
DoOEMButton(134)
DoOEMButton(135)
 
Трябва да поровя да съм сигурен в значенията на тези бутони (условни бутони), но първите четири реда според мен задействат последователно търсене на Home сигнал на - Z(24), Y(23), X(22), A(25).
Следващите три реда според мен (при мен са три активни оси) нулират хардуерните (реални) координати, които Mach3 следи постоянно, независимо от работните (условните според конкретната програма за изпълнение).
  • 1
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 103

Тема "CNC електроника, управление на стъпкови и серво мотори" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: