Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
gogo7777 - майстор
вт окт 24, 2023 3:04 pmТрифон П.Трифонов написа:
вт окт 24, 2023 1:34 pmSvetoslavoff1 написа:
Аз пък бих запитал защо плочките трябва да са догоре, а не примерно до 1,8м? Мода?
Ама ха де?!
Дори е по грозно до горе- като в някое социално заведение.
+1
:drinkers:
Mitashki_MM - специалист
вт окт 24, 2023 1:34 pmSvetoslavoff1 написа:
Аз пък бих запитал защо плочките трябва да са догоре, а не примерно до 1,8м? Мода?
По моето скромно мнение много малките бани изглеждат по-добре с големи плочки и налепени до тавана - не се накъсва визуално и без друго тясното пространство.
torbalan - Дървен философ
вт окт 24, 2023 10:35 amchapara написа:
пон окт 23, 2023 10:14 pmtorbalan написа:
То е малко въпрос на вкус, но...
Когато влизаш в банята, погледа много рядко ти е насочен в тавана. Обикновено си гледаш в краката.
Така че, според мен, по-добре целите плочки да са долу.
В голяма грешка си, обиколката покрай най-горния ред е най-видима.
Долния ред се прекъсва визуално обикновенно от тоалетна, шкафче, четка за тоалетна, кофа за под, праг за поддушво пространство и т.н.т.
Напълно си прав, че горния ред е най-видим, но на практика аз поне не се сещам да съм гледал към тавана, освен като изгори лампата.
chapara - майстор
вт окт 24, 2023 5:08 pmtorbalan написа:


Напълно си прав, че горния ред е най-видим, но на практика аз поне не се сещам да съм гледал към тавана, освен като изгори лампата.
😊👍10ка
chapara - майстор
вт окт 24, 2023 3:07 pmgogo7777 написа:
вт окт 24, 2023 3:04 pmТрифон П.Трифонов написа:
вт окт 24, 2023 1:34 pmSvetoslavoff1 написа:
Аз пък бих запитал защо плочките трябва да са догоре, а не примерно до 1,8м? Мода?
Ама ха де?!
Дори е по грозно до горе- като в някое социално заведение.
Моята логика е, до горе и на тавана хубава минерална мазилка.
Така не боядисваш никога в банята, един път на година, две с водоструйката тавана и готово.
Винаги, когато съм губил време да изпипвам детайла, се намираше някой да каже- колко ще го гледа- два дена...?!
Димитър Димов - специалист
Помня че едно време плочките се лепяха до нивото на вратата.Ама знае ли човек с тия изчефулени фешън дизайни докъде е стигнала изгъзицата.
вт окт 24, 2023 7:34 pmДимитър Димов написа:
... докъде е стигнала изгъзицата.
До гоооре.
У други ден да почерпиш!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон окт 23, 2023 10:01 pmДомашен немайстор написа:
Здравейте. Ще се редят едни плочки в баня. Разстоянието от пода до тавана е 239 см., а плочките са високи 25 см. Според сметките ми излиза, че по стените ще имам 9 реда с цели плочки + един ред с 10-сантиметрова плочка. Въпросът ми е къде да ги сложа тези 10 сантиметра - дали плочките от първи ред да са по 10 см, а от последния - цели, дали обратното, дали пък да разделя разликата и плочките от първия и последния ред да са по 17.5 см. Как ще стане най-добре според вас?

И подът, и таванът са нивелирани.

Къде си виждал плочки до тавана?
Домашен немайстор - специалист
вт окт 24, 2023 11:05 pmn_a написа:
пон окт 23, 2023 10:01 pmДомашен немайстор написа:
Здравейте. Ще се редят едни плочки в баня. Разстоянието от пода до тавана е 239 см., а плочките са високи 25 см. Според сметките ми излиза, че по стените ще имам 9 реда с цели плочки + един ред с 10-сантиметрова плочка. Въпросът ми е къде да ги сложа тези 10 сантиметра - дали плочките от първи ред да са по 10 см, а от последния - цели, дали обратното, дали пък да разделя разликата и плочките от първия и последния ред да са по 17.5 см. Как ще стане най-добре според вас?

И подът, и таванът са нивелирани.

Къде си виждал плочки до тавана?
Колкото бани съм видял и на снимки, и на живо, почти всички са по този начин. Последните 10 години не се ли е превърнало едва ли не в стандартно изпълнение на баня да имаш плочки от пода до окачен/опънат таван?

Ти как предлагаш да се изпълни?

Тема "Дилема как да се редят плочки в баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: