• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
stefanjor - специалист
пет ное 03, 2023 10:36 pmzack написа:
Смятам да залепя шумоизолацията ...
Каква точно шумоизолация ще слагаш?
Може ли малко по- конкретно- материали, тип, от къде...
Bo-Yan - специалист
Преди 6 месеца ми се наложи да повдигна под на баня преди да положа плочките. Изискването беше да е максимално лек пода, понеже е втори етаж на къща гредоред. Използвах 300 литра топчета експандиран полиститол, няколко торби цимент и пясък, май беше 1:2 ако не се лъжа, пластификатор от Практикер и вместо армираща мрежа ползвах полипропиленови фибри. Относно бъркането - ползвах стар бидон, първо топчетата, после вода, фибри, пясък, цимент и пластификатор. По време на бъркането слагах един найлон върху бидона за да не хвърчи стиропор. Накрая просто накланях бидоня и сипвах сместа (редичка, но не като боза) върху пода и разстилах. За един следобяд пода беше готов. Изсъхна за нула време, понеже стиропора за разлика от перлита не поема вода. Не се напука никъде заради пластификатора и фибрите. Така 5 квадрата под със средно 7 см повдигане излезе не повече от 120-130 кг. После сложих хидрозолация, плочки и т.н. Накрая ми остана малко забъркан материал и си излях 2 тухли четворки. Есента ги стреляхме с лъкове и арбалети вместо мишени, после ги бих с чук, а накрая ги заебах на двора да ги вали дъжда. Ами тухлите не мръднаха. Между другото в Русия с такива тухли строят къщи. Казват че с тоя материал топлоизолация не е нужна. Викат му полистиролбетон. Има клипове в ютюб с нагледни инструкции. Единствения минус в твоя случай е, че отгоре остава доста грапаво заради топчетата и ще ти отиде повечко саморазливна замазка, освен това тя се изтегля с нож доколкото знам и като е толкова грапаво може да задира ако не внимаваш.
  • 1
  • 2

Тема "Повдигане на под с материали с ниско обемно тегло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: