Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте и от мен ,

От 8 месеца следя форума и се запалих да направя и аз такава CNC машина.Първо реших да направя макет за да разуча нещата и го направих .Всичко работи добре и съм решил да направя и по - голяма машина , разучил съм всичко за частите от форума , за което ви благодаря .Но имам проблем , никъде неокрих работеща версия на Lazycam , все нещо не и работи .Може ли да ми помогнете с намирането на работеща Mach3 и Lazycam , без да плащам разбира се .
Благодаря ви предварително .
sstefanov - майстор
Като искаш безплатно, защо не пробваш EMC2 от linuxcnc.org?
Вече съм разучил тези програми и ми се струват надежни.Надявам се някои да ми помогне .Мисля , че някой колега е намерил кракнати версии и работи с тях .Не мисля ,че всички колеги от форума работят с купени (лицензирани) версии , защото не са евтини като гледам . Поне предложете някоя работеща програма за генериране на G -код. Повечето , които съм видял във форума неможах да ги намеря добре работещи .
VBG - специалист
bayvan,

китайците правилно са те ориентирали. Стандартно при дървообработващи машини се използват СВД-та с С7.
Както mika, по - горе написа 52 µm/300mm.
Мисля, че при дървообработката (производство на врати,прозорци и др.) рядко се изисква по - голяма точност от 0,5 мм.
Поправиме ако греша за тези 0,5 мм.
Казвам това с мисълта, че може да направиш голям рутер.
Казахали ти нещо китайците за обработката на краищата на СВД-тата или сам ще ги обработваш.
В България ще ти вземат поне 20 лв., за да обработят един край.
Машината няма да бъде много голяма не е за врати. По х ще е 1200 по у - 600. Но пък от друга страна 0,5 мм ми се вижда множко и почвам да се замислям за С5 точност.
За обработка точно днес питах и ще видим утре какъв ще бъде резултата.
VBG - специалист
Не си ме разбрал правилно .
С тези 0,5мм имах предвид, че ако изработваш врати, прозорци и др. трябва не чак толкова точен, но голям (примерно с x 3-4м) рутер. Точноста зависи пряко от големината.
С С7 и замисления от теб рутер си много под 0,5мм, но не и достатъчно точен, за да изработваш печатни платки :wink: .
СВД-та с C7 се продават стандартно за такива хоби рутери, а стандартно означава испитано и евтино.
mika - специалист
VBG, ти изобщо някога правил ли си CNC машина?
VBG - специалист
Аз не съм правил ЦПУ машини, но съм правил други машини.
Занимавам се с конструиране на машини.
Работил съм в сверата на металообработката с универсални и ЦПУ стругове и фрези .
В момента конструирам една малка портална фреза, но аз го правия по професионален начин.
Това означава, че изчислявам след колко работни часа трябва да се сменят лагерите, винтовете и т.н.
Това ми отнема доста време. За сега съм изчислил една не много голяма част от машината
и вече имам над 150 страници с изчисления и чертежи .
Така зададеният от теб въпрос ме кара да мислия, че за теб е грешно това, което аз съм написъл.
Ако си експерт в областа и можеш да ме обориш, ще се радвам да го направиш.
Ако си сглобил просто една машина със закупените от интернет части и се опитваш мен да ме направиш малък,
просто няма как да стане.
Това дали винта,лагерите или направляващите са предназначени за ЦПУ машина или за някаква друга машина не е от значение,
защото с изчисляват по еди и същ начин.
mika - специалист
Извинявай, че попитах! Просто ползвам сачмено-винтови двойки SFU1605-4 с точност С7 и не знаех, че изработката на платка ще е проблем, та се зачудих дали говориш от опит, или просто си приказваш. Не съм експерт и никога не съм се занимавал с машини, но си мислех, че това няма да ми попречи и сглобих фреза с части от нета само с две страници изчисления. Е, явно съм грешил и изглежда, че проблемите тепърва предстоят.
VBG - специалист
добре mika,

ти написа, че при С7 отклонението е 50µм/300мм, това означава, че си запознат с нещата.
bayvan иска X - ос от 1200мм.
Направи простата сметка, колко е отклонението за цялата X - ос на рутера на bayvan .
Ще те помоля да дадеш резултата в мм.

Тема "CNC машина гравьор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: