• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
В момента строя вила като конструкцията е от желязо, а стените са от гипсофазер(външните стени).Смятам да сложа изолация отвън а от вътре смятам да сложа вата и гипскартон.Казаха ми ,че ако го направя така ще се получи конденз от металните колони и ще се намокри ватата и ще се получи лоша миризма.Искам да ви попитам дали е вярно това твърдение и ако е вярно как да го предотвратя или какво да направя?
romanpm - майстор
Е как ще стане това като слагаш вата отвътре не знам :? :lol:
Master_Kenobi - V.I.P.
Цялостната картинка не е много ясна, но общо взето това:
mishleto написа:
Смятам да сложа изолация отвън...
те спасява от тоя проблем. Действай смело! :)
И не оставяй дори и малки части от металната конструкция неизолирани от околната среда.
Master_Kenobi :
Цялостната картинка не е много ясна:
Стените на вилата са от гипсофазер а носещите колоните са метални тръби.Така отвън ще сложа изолация от стириопор,а отвътре смятам да сложа гипскартон а по средата вата.Но ми казаха, че направяли стените на вилата така щяло да се получава разлика на температурата.И при 7 грпадуса разлика на тепературата отвън и вътре, при металните колони ще се получи конденз и ще се мокри ватата и ще мириши на лошо.
Искам да ви благодаря за помощта и дано да съм успял да изясня картинката.
8180 - майстор
Според мен трябва да се внимава.
Кажи дебелините на стена, метал, изолации.
По-спокойно да се разменят местата на вата/стиропор и/или да се предвиди читава пароизолация.
SUPOLA - напреднал
този който ти е казал това му кажи да се гръмне.
SUPOLA - напреднал
mishleto написа:
В момента строя вила като конструкцията е от желязо, а стените са от гипсофазер(външните стени).Смятам да сложа изолация отвън а от вътре смятам да сложа вата и гипскартон.Казаха ми ,че ако го направя така ще се получи конденз от металните колони и ще се намокри ватата и ще се получи лоша миризма.Искам да ви попитам дали е вярно това твърдение и ако е вярно как да го предотвратя или какво да направя?
междудругото би ли споделил,какви документи и разрешителни имаш за тази вила или пък проект?
8180 за дебелината на стените:
гипсофазер 10мм
вата 5см
гипсокартон10мм
външна изолация(стириопор) 5см
дано да съм го написал разбрано и благодаря за помощта ви
SUPOLA:
при мен си е парцел земя моя собственост и имам разрешително и скица проект за строеж на къща но аз си строя малка къщичка и и викам вила защото е в село близо до града.Дано да съм ти помогнал по някакъв начин :)
SUPOLA - напреднал
[quote="mishleto"]SUPOLA:
при мен си е парцел земя моя собственост и имам разрешително и скица проект за строеж на къща но аз си строя малка къщичка и и викам вила защото е в село близо до града.Дано да съм ти помогнал по
някакъв начин :)[/quo
просто се чудих как мога да мина метър без да се занимавам с разни простотии като проекти, разрешителни и т.н
  • 1
  • 2

Тема "конденз във външните стени" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: