• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
ivanovrg - специалист
за какво по точно ще я ползваш тази стая(да се надяваме не за отвличания)

има значение дали е в къща или в блок

участвах в строежа на О2 арена в Лондон

стените и се изградиха от (от вън на вътре) 20мм циментофазер,200мм каменна вата,2 кожи шумоизолиращ гипсокартон,ламаринени панели на малки дупки пали с 100мм каменна вата(последнота казаха че е за акустика)
при тестовете бях отвън и нищо не се чуваше

ако си в блок и искаш да се оттървеш от шумни комшии е доста по сложно.ударните шумове(ниските честоти) се предават по всички стени ,пода и тавана.един вид трябва всичко да изолираш
griffin - майстор
Ако нямаш изисквания за красота налепи 2 пласта кори за яйца по стените и постигаш идеално почти шумоизолирана стая (достатъчна да си направиш звукозаписно студио )
Задължително на пода килим или мокет.
Ако имаш пари и държиш на красотата продават специални панели за шумоизолация които обаче доколкото знам струваха майка си и баща си и пак бяха направени от втрорична хартия както и корите за яйца :-).
Идеята е да нямаш равна гладка относително твърда повърхност която да отразява звуковите вълни, не знам дали си забелязал но в студиата за измерване на шумове изолацията им се състои от пирамидки изработени от дунапрен с височина 30-на сантиметра, но мисля че това в българия го няма
sian - специалист
griffin написа:
Ако нямаш изисквания за красота налепи 2 пласта кори за яйца по стените и постигаш идеално почти шумоизолирана стая (достатъчна да си направиш звукозаписно студио )
Задължително на пода килим или мокет.
Ако имаш пари и държиш на красотата продават специални панели за шумоизолация които обаче доколкото знам струваха майка си и баща си и пак бяха направени от втрорична хартия както и корите за яйца :-).
Идеята е да нямаш равна гладка относително твърда повърхност която да отразява звуковите вълни, не знам дали си забелязал но в студиата за измерване на шумове изолацията им се състои от пирамидки изработени от дунапрен с височина 30-на сантиметра, но мисля че това в българия го няма
в/у корите от яйца затваряш с гипскартон
torbalan - Дървен философ
гипсокартона трябва да е хванат за стената....по този начин звука се предава от стената на картона и язък за корите...

с кори за яйца става, ако се оставят открити :)

не знам с фасадна каменна вата какво ще се получи
тя май може да се монтира без конструкция...
naB4o - специалист
иванчев написа:
Искам да изолирам спалнята
Палавник :lol: :lol: :lol:
ribnikolaevi - майстор
Внимавай да не те дадат по телевизията в сериала Наглите, 4 серия :lol:
ivanovrg - специалист
в едно кино също в Лондон слагахме едни окачвачи,които имаха гумени тампони от към стената.тук незнам дали ги има но пък мисля лесно може да се прегоди нещо
Spokoiniq - майстор
http://www.siper-bg.com/bg/?cid=10&id=256 в сайта им ще намериш всички материали, акустични тампони, мембрани , в БГ са единствения вносител поддържащ складови наличности.
Това http://www.ral2002.com/zvukova_izolacia-steni.html е аналогично на мембраните им, както и нещата на Ди трейд http://www.di-tradebg.com/?cid=13, но пак са само покрития, не цяла система.
Силно се съмнявам че ще направиш от кутийката-спалня още по-малка кутийка, за да се отървеш от шумовете от съседи, а и ако си в панел нещата са още по-неспасяеми.Едва ли с гаджето/жената се таковате шумно и искаш да изолираш този звук, той е лесен,в средните честоти и се гаси с мембрани.По-евтино е да смениш апартамента и комшиите, отколкото да се вкарваш в такива скъпи начинания.Аз съм започнал една мансарда само за домашен киносалон и музика, тази година я построих от нулата, а напролет започвам да я изолирам и обработвам акустично и те уверявам, че нито е лесно , нито евтино.
За незнаещите лаладжии дето чули-недочули предлагат кори за яйца без да си имат хабер от материята ще кажа-те са евтин дифузер за ранни отражения, не са нито абсорбер, още по-малко каквато и да е панацея за външен, особено ударен шум.Давайте акъл за рецепти за туршии, плетки и лепене на тапети, но като не сте чували/виждали как се прави акустична обработка или поне истинска звукоизолация на помещение си налягайте парцалките и поне почетете малко, защото освен че е смешно, някой по-балама може да ви се върже на писаното и после ще има тема "Кой ми сра в гащите"И последно-мерак се гаси с пара, няма невъзможни неща, по-скъпи са просто.
ivanovrg - специалист
в допълнение мода да кажа,че е доста гадно да стоиш в шумоизолирана стая.тишината те убива.чак главата и ушите започват да те болят(питай някой който е работил в студио)
:lol: :lol: :lol: нека ме болят а и предполагам ,че тудно бих имал такива резултати в панелка
Последна промяна от иванчев на пон май 31, 2010 10:18 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 2

Тема "Искам да звукоизолирам стаята но с качеатвена изолация." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: