Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте майстори :)

доста почетох във форума преди да се реша да пиша тук. Много ми помогнахте в избора на кои материали и уреда се спра :)
Наскоро получих ключовете на апартамента :) Сега е на замазка и мазилка, но все още се чудя кое да направя и кое не.

Изображение

Нека ви запозная със ситуацията. Апартамента се намира на втория етаж от сградата. Над мен има друг апартамент, които е закупен преди 1-2 години, но все още хората не живеят в него. Не е и ремонтиран. Отдолу под мен са гаражи, така че си мисля, че ще ми трябва добра изолация както на тавана така и на пода. Целия апартамент ще бъде с ламинат, като само в тоалетната, банята и мокрото помещение ще бъде с гранитогрес. Сега въпросите:

1. Да правя ли самонивелираща се замазка в целия апартамент?
2. Мисля да сложа корк отдолу и отгоре 5мм, струва ли си? Четох че, XPS са изолации, които се използват извън сградата така че това отпада май. Каква изолация си струва да се сложи спрямо положението в което съм? (Ще има ламинат 08. - 1.2 см. Ще има окачен таван, но няма да е върху цялата площ на таваните, а по-скоро като скрито осветление.);

Трети въпрос, това ли е процеса:
1. Електрически и ВЕЦ инсталации
2. Замазки;
3. Баня, тоалетна, мокро;
4. Окачен таван, скрито осветление;
5. Подова настилка;
6. Стени - тапети, латекс, каменни и дървени облицовки;
7. Врати;
8. Кухненски бокс;
9. Обзавеждане;

Прикачен файл

app.png
vk - специалист
Ориентировъчен ред на работите:

1.Поръчване на дограма
2.Къртене и извозване на боклуци от баня (и други места ако има)
3.Електрически работи (полагане на кабели, на розетки, разкл.кутии и други)
4.Вътрешна водопроводна инсталация-подмяна на тръби+уточняване на изводите за батерии, канал, място за пералня, миялна.
5.Поставяне на плочки и теракот в бани
6.Поставяне на интериорни врати (поръчани преди това)
7.Замазки и шпакловки
8.Боядисване
9.Нареждане на паркет + циклене + лакиране
10.Монтаж контакти и ключове
preslav - майстор
stanislavnik написа:
Здравейте майстори :)

доста почетох във форума преди да се реша да пиша тук. Много ми помогнахте в избора на кои материали и уреда се спра :)
Наскоро получих ключовете на апартамента :) Сега е на замазка и мазилка, но все още се чудя кое да направя и кое не.

Изображение

Нека ви запозная със ситуацията. Апартамента се намира на втория етаж от сградата. Над мен има друг апартамент, които е закупен преди 1-2 години, но все още хората не живеят в него. Не е и ремонтиран. Отдолу под мен са гаражи, така че си мисля, че ще ми трябва добра изолация както на тавана така и на пода. Целия апартамент ще бъде с ламинат, като само в тоалетната, банята и мокрото помещение ще бъде с гранитогрес. Сега въпросите:

1. Да правя ли самонивелираща се замазка в целия апартамент?
2. Мисля да сложа корк отдолу и отгоре 5мм, струва ли си? Четох че, XPS са изолации, които се използват извън сградата така че това отпада май. Каква изолация си струва да се сложи спрямо положението в което съм? (Ще има ламинат 08. - 1.2 см. Ще има окачен таван, но няма да е върху цялата площ на таваните, а по-скоро като скрито осветление.);

Трети въпрос, това ли е процеса:
1. Електрически и ВЕЦ инсталации
2. Замазки;
3. Баня, тоалетна, мокро;
4. Окачен таван, скрито осветление;
5. Подова настилка;
6. Стени - тапети, латекс, каменни и дървени облицовки;
7. Врати;
8. Кухненски бокс;
9. Обзавеждане;
XPS е точно за подове, твърд и паронепропусклив. Минимума е 5 см (сантиметра) иначе ще ти умрат краката от студ.

Тема "апартамент на мазилка и замазка, а сега накъде" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: