Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте, решил съм даси правя една плъздаща врата. Всъщност вратите ще бъдат две едната от ПДЧ, а другата се чудя от стъкло или от плексиглас ще бъде подобре?
Има ли някой който е правил и от двата вида стъкло и плексиглас да кажа плюсове и минуси и кое е по добре според вас? :?
miliad - майстор
Тази врата какво ще затваря, помещение или гардероб, с горно водене ли ще бъде или с долно, плоскостите в рамки ли са или не?Избрал ли си изобщо механизма на вратата?
kretio74 - специалист
Абе чух че имало готови комплекти механизми ама от къде да си купя . :?
tarlyo - специалист
kretio74 написа:
Абе чух че имало готови комплекти механизми ама от къде да си купя . :?
От магазините за мебелен обков или от големите вериги - Практис и т.н.

@chichebiev, плъзгащо крило от стъкло ще ти е трудно да направиш по начин "Направи сам". Маханизмите са 100-тици левове, а и стъклото се кали. Варианта за тебе е АЛ плъзДане :) , като в крилата можеш да сложиш каквото искаш до 24мм.
miliad - майстор
Не чак толкова трудно да си направиш стъклена плъзгаща.Иска се правилно да разчетеш монтажните схеми на механизма и да си поръчаш заготовките/все пак крилото сам не можеш да си го направиш/.И най-важното, да платиш стотиците левове за материалите. :)
А колегата още не е писал зак'во му е тази врата.
tarlyo - специалист
С "трудно" исках да кажа, че не можеш да разровиш гаража за някой лагер и болт и да си направиш стъклена врата. А за изработка наистина няма нищо чак толкова сложно.
Dewalt - специалист
tarlyo написа:
С "трудно" исках да кажа, че не можеш да разровиш гаража за някой лагер и болт и да си направиш стъклена врата. А за изработка наистина няма нищо чак толкова сложно.
Намерих лагери и то доста.
Стъкло също ми се намира.
Наясно съм как да монтирам горния механизъм и да го изработя като цяло.
Има 2 въпросителни - искам врата да се движи в двете посоки ,като когато се затваря да се прибира в равнината на стената /отвора на вратата/ нещо като люк.
Втората е че срещам трудност с пробиването на стъклото.
Според мен е калено.
Пробвах с бургия за стъкло,успях да направя малка дупка - когато обаче тръгнах да я разширявам - стана фал :)
Добре че стъклото беше с малък размер - тестово,иначе нямаше да е приятно.

Тема "Плъздаща врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: