Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
новия12 - специалист
.. наумил съм си в новото жилище да правя двулицев аквариум едната му страна да е откъм коридара а другата откъм хола и трапезарията... отвора между стените и шкафа ми са готови ... излиза около 240 литра.. въпроса ми е каква е ориентировъчната цена за литър и каква помпа трябва да монтирам в шкафа???.. след консултация с фирма която изгражда и поддържа аквариуми ми обявиха цена 2лв на литър и помпа 300 лв - после разбрах че това са високи цени... тъй като съм абсолютно невеж в това хоби - моля за вашите мнения , препоръки и съвети...
inspo - майстор
Колега със сериозно занимание си се захванал . Подръжката на аквариум иска време и грижи . А пък с този размер :? , всъщност какъв е размера на аквариума ? Литрите са ясни , но като площ какво се получава ? Освен помпа и филтър ще ти трябва отопление и осветление . Иначе идеята е много яка . Очаквам с нетърпение да видя какво ще се получи накрая :2thumbs:
По въпроса ти не мога да кажа нищо но пък Гугъл знае Всичко
ArturDent - Почти Безобиден
Това си е голяма инвестиция за аквариум. Помисли за морски риби, от топлите морета, корали и т.н. Много са по-красиви. Има машинки за вълни, които са задължителни за такива риби. Но пък изглежда един път.
Гостите няма да гледат какво си им сложил на масата, а в аквариума....
Илиян Илиев™ - майстор
Да. Най-добре се разрови из гуглето. Из първите резултати ще ти излезе един доста голям и полезен български форум.

Там има доста теми за направи си сам аквариуми, както и хора които се занимават професионално с това нещо.

Посочени са и цени, но не си ги спомням. По-памет мога да кажа, че след определен литраж цента скача двойно и тройно заради дебелината на стъклото и неговата обработка. Ти май влизаш във високите цени, които ако не се лъжа започваха от 180-200 литра нагоре.
новия12 - специалист
чесно да ви кажа мина ми през ума за аквариума да е направи си сам... ама тия над 200 литра и то на коридора на втория етаж нещо ме притесниха... просто си представих вода чак до улицата...а по въпроса за морските рибки и вълничките видях такъв във фирмата дето ще прави аквариума...жена ми хареса едни дето са нито жълти нито зелени - уникално красиви - не им знам името - после пичовете от фирмата ми казаха и цената на ушенце... 400 лв броиката .. били такива и такива от там и там...проблем си е че моита хареса точно морския тип с вълничките... :?
NeoBoss - специалист
за морски аквариом забрави, първо щом се цупиш на тези цени, второ освен че са в десетки пъути по скъпи всяко нещо в морския аквариум изисква много по големи грижи и следене на какви ли не показатели на водата ;) но пък и красотата им е невероятна.

Това което са ти казали от фирмата е напълно нормално, външен филтър за 240 литра и ако има и ув лампа 300лв са малко ;) ти искаш помпата да е в шкафа демек външен. 2 лв на литър също си е съвесем нормално, просто стъклото е дебело ....

акваристиката никак не е евтино занимание , като включиш още и осветлениети на акварииума ( задължително е ) Един капак и той е към 100лв
Гецата - помощник
Я се регни ТУК и прочети каквото те интересува,а във форум пазар може да си намериш готов аквариум със оборудване.Цената ще е много по ниска от тази на фирмата дето ще ти прави аквариума.

Тема "ВЪПРОС ЗА АКВАРИУМ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: