• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
dona2006
Kak da si postavia zvanec na vratata.molia vi koito znae da co opishe s podrobnosti.
Blagodaria vi predvaritelno.
Bobby - специалист
В каква кооперация живееш? Къща, блок? Има ли изградена звънчева инсталация по принцип? Купила ли си звънец вече?
masteradmin - майстор
Ами да купила ли си си някакъв звънец ?
dona2006
Jiveia v samostoiatelna kashta,niamame instajacia za zvanec.
kupix zvanec no pri opit da go svarja go izgorix ,sega kupix adaptor no ne znaia kak da go napravia kato si kupia nov zvanec .
Pomognete molia vi.
Osiris - специалист
Значи взимаш си адаптора и с него си купуваш звънец като гледаш напреженията да си отговарят даже с две жички може да ти го пробват в магазина после вече в къщи си вземаш наколко жици и правиш като мен когато нещо не ми е съвсем ясно на една маса си свързваш адаптора към мрежата 220V на изхода на адаптора където е ниското напрежение свързваш звънеца и прекъсваш единия проводник с бутона
При тва положение звънеца трябва да звъни когато бутона е натиснат и веригата е затворена
И като имаш вече идея какво трабва да направиш просто прилагаш схемата в зависимост особеностите на жилището
Успех
ARTU - специалист
Безжичен - слагаш му презареждащи се батерии (защото другите се скапват по-бързо) и си решаваш проблема...
предимства:
- не е необходимо да имаш звънчев трансформатор или да пускаш кабели.
- може да го монтираш където си искаш.
- може да го разнасяш от стая в стая
- може да го изключваш
- ще ти звънят дори и ако е спрял тока
:lol:
jordanvass - майстор
... и ще ти откраднат бутона, барабар с презареждащата се батерия, дори и да не им трябва! :wink:
Добре, че поне си в самостоятелна къща, та все пак има шанс да оцелее!
ARTU - специалист
В жилищен блок съм и до момента никой не ми го е откраднал - бутона. Преазреждащите батерии са за ВЪТРЕШНОТО тяло - външното е с една нестандартна.
А и ако има опасност от кражба - ако някой се напъне мъничко може да си направи едно бутонче , от което с жички да си докара пак до оригиналния предавател. И пак излиза по-тънко и пак с горните предимства.
jordanvass - майстор
Прав си, спор да няма. Има си ги предимствата. Аз от доста време чакам да се развали старият и да го заменя с такъв, щото ме е жал да го разтурвам...
Обаче старите звънци от преди десетилетия си излезнаха най-здрави май. Моят е от 30 години. Преди 20 замених електромагнитното звънче с 2 мелодични за всеки етаж - имаше едни Авлиги навремето. Сега изборът е по-голям, естествено. Напук обаче на всички закони и наредби прекъснах с бутона не ниското напрежение, за да е безопасно, а високото. Така трансформаторът ми вече не е под напрежение и не опушва стената. По-рано го правеше и вечно си беше подгрят. Ще кажеш - нищожна консумация, ама тия пусти електромери, дето ги сложиха отвън и това измерват вече. А и до сега никой за 20 години не е убит от тока в бутона. :D НИКОГО НЕ СЪВЕТВАМ ОБАЧЕ ДА ГО ПРАВИ! ТОВА СИ Е НА МОЙ РИСК!
Та не оспорвам предимствата на безжичните, но все пак за някои хора си е дискомфорт да ги мислят тези батерии постоянно. Дори и презареждащи се - пак си искат грижи. Дори повече от обикновените! Не забравяй, че една акумулаторна батерия има убийствен ток на саморазряд, в сравнение с обикновена. Колкото харчи звънецът - два пъти повече ток загива от саморазряд.
Много хора биха предпочели да нямат грижи - монтираш веднъж и забравяш за години. Дори и да не ти звъни като спре тока!
Последна промяна от jordanvass на вт фев 28, 2006 1:31 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 2

Тема "zvanec za vrata" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: