• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 47
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
pet1r90 - помощник
да редукцията ще стане с редуктор и с още две шайби
защото на редуктора обороти пак са много ,
лагеруването ще стане точно така както казваш :partyman:
dizel - напреднал
да саживим малко темата.Пробвах новата матрица нищо не става с нея.Едвам излизат от нея с зор пелетите.Иначе плътни и дълги много добри.Матрицата закалена и шлаифана и дебела.Ами сега ? Шлаифане цял ден намаляне до размера на старата савсем малко по дебела,правене на фаски на отворите с видия и сега следва нова проба,тогава ще кажа резултатите
Валериус - специалист
Опитай да вдигнеш влагата с 2-3%! :wink: Иначе ще се наложи да намалиш дебелината!
pet1r90 - помощник
аз си чакам умрелите стругари да направят ролките с двете оси .
най големия ми проблем ще е дупченето на матрицата , никой не се навива когото по-питам започва да мънка .......
толкова трудно ли се дупчи това Х12 ?
dizel - напреднал
Днес правих пробите.Не ми хареса, пелетите излизат много къси.Около 4-5мм и няма производителнос.Вдигах влажноста не става,увеличих подаването на шнека пак не става,ша спре мотора.Накрая започнах да сипвам по малко масалце,старо олио от фритюрника и тръгна.Работих малко,и я свалих.Сложих старата и за 2 часа си направих около 120 кг да имам за горелката.Но с нея е песен. Никакви грижи, само сипвам материал и допълвам да има водица в едно казанче.
dizel - напреднал
Петре нема какво да чакаш.Аиде ролките и осите стругара, ама матрицата си я дупчи сам.Разграфи я на шестоъгълник там кадето ще ти газат ролките и дупчи на една настолна бормашина.Набии и центри.През 9 мм от дупка до дупка.После фаски и задалжително шлаифане на отворите с дрелка и шкурка.Има клипчета сам гледал как пробива и шлаифа в един гараж.Ас моита два дена я дупчих на фрезата тази хубавата но следващата ще бъде на бормашината.http://www.samsvojmajstor.com/portal/fo ... let?page=4 интересен сръбски саит.Прегледаи го,има какво да научиш.Като го отвориш цъкни и да ти го превежда.Превода не е добър но става.Ако има нещо питаи,ще се радвам да помогна ако мога.
boss4eto - помощник
dizel написа:
Днес правих пробите.Не ми хареса, пелетите излизат много къси.Около 4-5мм и няма производителнос.Вдигах влажноста не става,увеличих подаването на шнека пак не става,ша спре мотора.Накрая започнах да сипвам по малко масалце,старо олио от фритюрника и тръгна.Работих малко,и я свалих.Сложих старата и за 2 часа си направих около 120 кг да имам за горелката.Но с нея е песен. Никакви грижи, само сипвам материал и допълвам да има водица в едно казанче.
Здравей колега. При нова матрица проблема е винаги същия. Казвам ти моя начин за разработване на нови матрици. Вземаш около 10кг. кварцов пясък или мраморен прах. Добавяш същия обем( не килограма) стърготина. Към цялото това количество слагаш 2.5-3литра масло може и отработено. Сместа трябва да наподобява захаросан мед. Вдигаш колерите ма 1мм от матрицата и започваш да прикарваш този материал през машината около 30-40минути. След това започваш по малко от твоя материал. Ще усетиш как става. Проблема е че при закаляването се получава шлак които спира материала отделно белезите от свредлото по матрицата. Успех да но съм помогнал.
dizel - напреднал
Ами пробвах само с стърготини и масло,въртях въртях и накрая пак шлаифане с един нагод сам направил и стана.Като е добра влажноста излизат много плътни и дрънкат в кофата.Дълги и збити, ако са сухи стават късички 3-4 мм,пак дрънкат,ако са много влажни набъбват. И наи добре стават ако се меша трината.Моито е талаш чамов сух 7-8% и слагам по малко мокра трина от дърва за горене.Като реже някои дърва и взимам трината от резачката.Пелетите стават много лъскави и плътни и дълги.Един приятел ми каза че в Монтана на вторичните имало желязо за матрици.Ходих вчера и взех да си направя още една матричка .Желязото е 300мм и30 дебело.Излезе ми 20лв.Има различни диаметри но е дълго 200-300мм и няма как да го режа на филии.А това беше си на размер,само ша го лизна от двете страни,колкото да го челосам само.
pet1r90 - помощник
мътрицата и ролките са ми готови , останаха само двете оси .
проблема ми беше в калпавия стругар , през два дена ходех на главата му и накрая си взех желязата .
на сегашното място се правят нещата , а не като старото "имам работа " това му беше отговора на калпазанина :D
Я ми кажете и ролките и мътрицата ли да закалявам че където отида всеки ми казва едното да закалявам а ми се иска всичко да е калено ?
boss4eto - помощник
По принцип всичко се закалява. Аз закалявам колерите, матрицата е не закалене. След като се разработи матрицата, свалям ако има нужда опреснявам конусите и закалявам. Няма смисъл да закаляваш матрицата преди да видиш как работи защото ако има нещо за дооправяне мамата си трака. Разкаляване пак на стругар и т.н.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 47

Тема "Машина за пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: