• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 47
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
dizel - напреднал
dizel написа:
Ето снимки
двигателя е 5.5 кв като подадеш малко повече материал спира.Имам 11кв мотор но с малко обороти
iva6ki - специалист
Браво много много прилично направено.От какво е редуктора за пресата
и от каква стомана направи матрицата и валяците ако не е тайна :)
Валериус - специалист
dizel написа:
dizel написа:
Ето снимки
двигателя е 5.5 кв като подадеш малко повече материал спира.Имам 11кв мотор но с малко обороти
Колко са ти оборотите на двигателя и редуктора? Ако са по-малко в някаква граница пак ще имаш производителност, например ако работното ти колело е от 130 до 180 оборота няма да имаш проблем. Какво ти е лагеруването, защото от там може да е проблема, а не от малката мощност?
dizel - напреднал
оборотите са около 80 но зависи от подаването на материала.Ако подадеш повече спира
dizel - напреднал
стоманата е х сова но не знам точно а валчетата си ги порачах немах такав размер материал закалени са.Редуктора е от втторични за 70 лв.
dizel - напреднал
диаметара на матрицата е около 230 мм
Валериус - специалист
При тази матрица си трябва доста по-голяма мощност, но като подаваш по-малко, пак ще работи. Редуктора ми се види добър. Не знам как си решил осевото натоварване, защото при пелетиране основната сила е натиск по оста надолу. Затова в някои конструкции се слагат конусни ролкови лагери, а при други си има 1 аксиален лагер + 2 радиални, защото ако конусните не са изчислени правилно, може при подаването на повече материал да се получат големи загуби от триене в тях и даже заклинване. Оборотите можеш да ги променяш с ремъчна предавка между електродвигателя и редуктора.
dizel - напреднал
буксата ми е от стар полски циркуляр а оста беше ф30 но се скъса и след това я направих ф40 колкото вътрешния на лагерите като долния го смених с конусно ролков и за сега е добре.От както направих машинката парното работи само с мои пелети и купешките маи ще хартисат за догодина
Валериус - специалист
Търсих, но не успях да намеря една таблица където имаше съпоставени мощности, обороти и диаметър на матрицата. Мисля, че 230 мм на матрицата се задвижваше с двигател 15-18 киловата. Ако си поиграеш, ще започнеш да продаваш и на комшиите, а с изкараните пари да си подобриш системата. Успех!
pet1r90 - помощник
здравейте , кой от двата варианта е по добър . като производителност и качество на пилета .
със въртяща се мътрица или ролките със оста да се въртят .
според мен втория е по добър ,но все пак си кажете мнението ?
другия ми въпрос е , колко дебела трябва да е мътрицата ?
според мен колкото повече толкова по добре ( от 30 до 40 мм )
моята почнах да я правя на 35мм ще видим краиния ефект .
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 47

Тема "Машина за пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: