• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
blazarov - помощник
Здравейте,
Трябват ми две тенти за издадени тераси на апартамент. Едната с ширина 280см, другата с 260см.
По хипермаркетите продават някакви китайки, които предполагам са боклуци, но предполагам, че ще изкарат няколко години за по 5-10 пъти ползване през лятото, което общо взето ме устройва. :)
Проблема е, че готовите тенти по хипермаркетите всички са с 300см ширина. От известно време си мисля дали могат лесно и надеждно да се "скъсят". Някой има ли идея?
Другия проблем е, че "поръчковите" за този размер започват от 700лв/брой. За двете тенти ще стане 800лв разлика, която се изкушавам поне отчасти да спестя.

За такава готова тента става въпрос:
http://bauhaus.bg/tenta-chupeshto-ramo- ... -poliester
iliya_i - майстор
Я дай някоя снимка на терасата, щото не разбрах какъв е проблема да се монтира 300см тента на 280см тераса. Щом е издадена, значи няма странични стени да те ограничават :?
blazarov - помощник
Здравейте,
Мерси за отговорите!
Не бих запитал за корекция на китайска тента някоя местна фирма занимаваща се с производство на такива :-) По-скоро от тях бих взел оферта за тента с монтаж.

А размера ми трябва точен защото тентата искам да е монтирана да "виси" на "тавана" на терасата, съответно като е напълно прибрана да не стърчи нищо от фасадата на сградата.
iliya_i - майстор
Я виж тук:https://www.kamax.bg/p/Sennitzi
Имат специални модали за балкони. И ги правят по размер. В каталога дават цени под 400 лв за твоите размери
blazarov - помощник
Използвам неточни термини, затова не става напълно ясно. Затова прилагам снимка.

Днес ходих до БауХаус да я разгледам. Две неща разбрах от "огледа":
- Изглежда достатъчно стабилна, като за домашно ползване. Както казах едва ли ще я отворим/заворим повече от 10-20 пъти за сезона и то само когато няма вятър и дъжд
- От към конструкция не виждам никакъв проблем да се скъси. Общо взето трябва да се скъсят следните елементи:
- задната основа - правоъгълен алуминиев профил
- ролката на която се навива плата - алуминиева тръба с "жлеб" по дължината й, на който се нанизва началото на плата
- предната греда - също пръвъгълен алуминиев профил

Бих се пробвал да си я коригирам сам, въпреки че нямам опит с рязането на алуминиеви профили. То май в Баухаус предлагат услугата даже.
По-скоро няма да се оправя с монтажа, особено с тази изолация.
Идеи?
blazarov - помощник
Добавям и снимката. Искам монтаж тип червената линия. :)

Изображение
Гост - специалист
Като гледам- не е издадена тераса, дори напротив- тип "лоджия" си е.
И ако дължината е по- малка от 3 м.- не можеш да вкараш стандартната тента. Нямаш друг избор- или поръчваш нестандартна или преправяш стандартната. Колко му е да накъсиш няколко алуминиеви профила ??? Даже и с обикновена ножовка ще се справиш...
Действай! Не е голяма философия.
samisam - напреднал
Здравейте
Някой има ли мнение за тента Albayrak? Купих такава втора употреба, сега търся схема за да сменя плата.
8180 - майстор
blazarov написа:
Искам монтаж тип червената линия. :)
НЕкои съображения. Монтирал съм такива от Баухаус:
1. Пропуснал си един елемент за рязането - платното. Не си спомням дали останалите неща са безпроблемни за скъсяване. Разменял съм успешно управлението (въртенето) ляво/дясно, което засега не отчиташ като възможност, май.
2. По някакви причини монтажът по червената линия ми се стори несигурен - само по един анкер на планка. По синята линия са два и затова ментирах с допълнителни конзоли за втори анкер вътре в балкона. Ако има изолация на тавана на балкона, ще е хубаво да се "вкопаят" конзолите в нея.
Вярно, малко "техно" става изгледа, но моите хора нямат проблеми 3-4 год. на 3-ти етаж. Забравяли са ги спуснати при вятър и дъжд.
3. Ако прецениш за уместно, би могъл да изработиш по големи конзоли, да ги монтираш солидно към плочата с два анкера и с отстъп навън от плочата. Тогава ще можеш да монтираш тентата с по два винта и гайки към вертикалата на конзолата и ПРЕД стената (в ляво на картинката).
Ще ти отпадне скъсяването. Може да се наложи преместване на управлението (в дясно по картинката), ако не се продават леви и десни.
Успех!

П.П. МИНУС на предложението ми. Доста неудобно, сравнително тежко и опасно е за монтаж! Хубаво е да сте трима със стабилни стълби (или шкафове, маси и под.) Спускане с въже от горния балкон значително ще облекчи нещата.
  • 1
  • 2

Тема "Корекция на готова тента с чупещо рамо" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: