• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
vailoelle - специалист
Искам да питам дали може да се свърже трансмитер без да е в кола?Например от зарядно на телефон.Режа кабела и свързвам към трансмитера - и + става ли така ?Ако има друг по начин с домашни материали да се направи ( не да купувам трансформатор ...).
Извинявайте за глупавия въпрос :roll:
vvventsi - специалист
Aми може ,но ако е за кола значи е на 12V и ще ти трябва адаптер който дава 12V свързваш го към него и си готов, а зарядното на GSM дава 5-6V така че може и да не иска да работи при такова напрежение!
a_nikolov - специалист
А за какво ти трябва? Може да има и по-добро решение.
petko_sz - напреднал
Здрасти!
Говориш за трансмитерче - това което се ръга във буксата на запалката и локално от флашка или вградената памет ти пуска до радиото в колата - аудио файл ли? Или за мощен любителски трансмитер - предвиден за мобилна база - там мощноста е 50-250 вата но ако имаш такъв се придполага ,че ти самият си радиолюбител и си наясно със много повече от елемнтарната електротехника.
Та - ако питаш за малко предавателче - можеш да го захраниш със СТАБИЛИЗИРАНО НЕИНПУЛСНО АДАПТОРЧЕ от мрежата. Мощноста е символична - ни имай в предвид ,че ако не е добре филтрирано захранването - ще ти шуми много. В тези има доста цифрова електроника а тя е доста капризна откъм захранването ...особенно ако е някое китайче за 10-ина лева.

Успех !
vailoelle - специалист
Искам да слушам музика на един стар касетофон с трансмитера/флашка докато съм в моята "фитнес зала" .Касетофона не работи на касетки вече , или доста влачи само едното радио , но и то писва.Научих всички чалга песни наизуст не стават за зала.
Ако имате други идеи за озвучаване на залата ...


...значи трябва да търся 12v захранване.А от акумулатор направо няма ли да стане ?И дали бързо ще го изтощава за по 6-7 часа на седмица ще ми трябва.

толкова е китайско че и 2-3 букви няма на него за обозначение какво е .Приятел ми го даде
petko_sz - напреднал
Едва ли ще има голяма консумация.
Можеш много да подобриш захранването му ако свържеш допълнително в паралел на плюса и минуса голям електролитен кондензатор (примерно 1000 - 2 200 микрофарада за 25 волта) или дори стар акумолатор вързан за постоянно да се подзарежда от адаптора.
Както ти казах - не купувай адаптор за 2 лева - вътре има само схема грец 4 диода и някакъв електролитен без СТАБИЛИЗАТОР 7812 или нещо от сорта - на изхода без товар или с нищожен товар излизат понякога над 18 волта и може да изпуши трансмитерчето ти.

Абе всъщност - екперементирай и се забавлявай.
vailoelle - специалист
petko_sz благодаря за идеите , но мисля че надценяваш способностите ми в тази област.
Ще видя какви ще ги надробя утре :cool:
miroton - майстор
Дръпни си ток от захранването на касетофона.
mitakata - специалист
С акумулатор за кола ще стане без проблеми, и ще издържи поне два месеца без да го зареждаш
ben84 - специалист
Тия трансмитери си работят на 5V :wink: Стабилизатор 7805 или подобен има в това дето се мушка на мястото на запалката, а по-скъпите са с импулсен такъв. Захранване /9 волта предполагам/ може да му се подаде от касетофона и работата заспива.
  • 1
  • 2

Тема "Захранване на трансмитер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: