• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
TACHO - специалист
Здравейте,
днес почнах със монатажа на вратите, пяната ясно, но первазите??
Значи первазите са обикновенни, не от онези, дето могат да регулират дебелината на касата.
Просто прави дървени плоскости. Гледам, че имат някакво каналче от задната страна, което е дълбоко около 2-3 мм, но не знам как точно да ги закача на касите. Не ми се коват, зашото ще се виждат главите на гвоздеите. Лепят ли и каква точно е процедурата? :wink:
masteradmin - майстор
Дай снимка, ти поне можеш да качваш снимки. Има много видове первази.
TACHO - специалист
Eто няколко снимки на една от вратите.

Прикачен файл

wrata.jpg
wrata.jpg (13.31 KиБ) Видяна 6101 пъти

Прикачен файл

wrata2.jpg
wrata2.jpg (11.38 KиБ) Видяна 6101 пъти

Прикачен файл

wrata3.jpg
wrata3.jpg (12.43 KиБ) Видяна 6101 пъти
TACHO - специалист
Ето и перваза как изглежда отпред и отзад: той е съвсем елементарен, като в едния край на лицевата част има ъгълче, явно за засичане с другия перваз.
А отзад има едно каналче, вижда се. Но не знам къде му е мястото на това каналче и както точно се закрепва перваза за вратата. С винтове или гвоздеи няма да го направя. Трябва да има друг начин.
Лошото, че нямам време да отида до магазина, от който купих вратите и да видя как там са монтирани, ама май ще трябва да отида :wink:

Прикачен файл

perwaz.jpg
perwaz.jpg (8.42 KиБ) Видяна 6096 пъти

Прикачен файл

perwaz2.jpg
perwaz2.jpg (9.71 KиБ) Видяна 6096 пъти

Прикачен файл

perwaz 3.jpg
perwaz 3.jpg (9.17 KиБ) Видяна 6096 пъти
velsi - Почетен майстор
Вероятно тези первази се лепят. А идеята на това каналче може да е точно за да влезе повече лепило, което при липсата на каналче би се "изцъркало" навън и залепването да не е достатъчно здраво. Ако не можеш да отидеш поне по телефона не можеш ли да им звъннеш?
Bobby - специалист
Моите са подобни. Залепих ги с C200.
masteradmin - майстор
Мойто мнение е :или с винтове или с пирони. Този улей е пуснат против измятане и няма нищо общо с монтажа. Ако касите са сложени така че да равнят на 0 със стената може и да ги лепиш но се съмнявам, защото най често касите са сложени и нивелирани правилно, но стените са криви и това се компенсира с первазите. Затова най добре пирончета или винчета.
TACHO - специалист
Aми по принцип съм гледал да сложа вратите на равно със стените и на много малко места има незначителни отклонения.
И аз мислех да ги лепя с С200 или някакъв силикон, но днес гледах едни врати на Сточна гара и первазите им бяха заковани с някакви пирончета без глава, така че почти не се забелязваха.

Аз май ще съм на вариянта лепило + малки пирончета, за да няма възможност за измятане. :wink:

А може и с лепило и някакви малки дибли, те первазите са си към 1 см, така че повечко игра и може и с дибли да стане. :roll:
velsi - Почетен майстор
Абе залепяй ги, какво толкова! лепило и дърводелски стяги. Като се отлепят после, евентуално, ще сложиш пирончета ако се наложи. Ама защо да ги дупчиш сега излишно?!
Стефан - майстор
TACHO написа:
Aми по принцип съм гледал да сложа вратите на равно със стените и на много малко места има незначителни отклонения.
И аз мислех да ги лепя с С200 или някакъв силикон, но днес гледах едни врати на Сточна гара и первазите им бяха заковани с някакви пирончета без глава, така че почти не се забелязваха.

Аз май ще съм на вариянта лепило + малки пирончета, за да няма възможност за измятане. :wink:

А може и с лепило и някакви малки дибли, те первазите са си към 1 см, така че повечко игра и може и с дибли да стане. :roll:
Като те гледам, си мераклия! Но с малко фантазия.
Защо не опиташ да отрежеш главите на пирончетата, леко да ги заостриш с ъглошлайф, и да ги зачукаш малко в касата. След това с помощта на трупче/ за да не нараниш первазите /, да начукаш первазите на мястото им. Пробвай! И кажи резултата
  • 1
  • 2

Тема "Пак за вратите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: