Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
borkata3000 - специалист
Здравейте!
Имам проблем с гледането на телевизора, поради факта, че сядайки на дивана трябва да си изкривя главата на 45 градуса, за да го гледам. Поради тази причина и не гледам телевизия, само я слушам. Затова мисля върху варианта за дълга стенна стойка, която да ми изнесе телевизора пред очите.
Ето и проекта:
Изображение

Изпълнението замисля от правоъгълен профил, без да имам представа каква дебелина ще ми е необходима.
Изображение
Въпросите, на които не мога да си отговоря са:
1. Цялата стойка дали няма да стане прекалено тежка?
2. Има опасност от провисване при разпънато положение, поради многото телескопи. Как бих могъл да го коригирам?

Eто сегашното положение е такова:
ТV 32", стойка 40 см.
Изображение

Очаквам съвети, притики и предложения. :roll:
dadko - майстор
щом приемаш идеи и предложения- на мен ми идва на ума нещо на този принцип- тип"ножица
Изображение
На снимката е телескопичен повдигач тип"ножица" и работи във вертикална посока, но може да се направи хоризонтална, за в твоя случай- платформата ще е tv-то.
sian - специалист
Не е ли по-добре да се спуска от тавана?
borkata3000 - специалист
sian написа:
Не е ли по-добре да се спуска от тавана?
Жена ми каза, че ако го спусна от тавана ще ме обеси на пилона. И си отпадна.
dadko написа:
щом приемаш идеи и предложения- на мен ми идва на ума нещо на този принцип- тип"ножица
Изображение
На снимката е телескопичен повдигач тип"ножица" и работи във вертикална посока, но може да се направи хоризонтална, за в твоя случай- платформата ще е tv-то.
Виждам такъв проблем с ножицата:
- конструкцията пак ще бъде тежка, но тук вече няма да има четирите страни на правоъгълния профил, които да дават опора против осъкване, а ще има слаби връзки между елементите на ножицата. Смятам, че ако се разпъне ще се получи голяма дъга.
velsi - Почетен майстор
Колко приблизително тежи телевизорът?
fox_vt - майстор
Принципно може да стане но чертежа не е коректен там където ще е лагера трябва да остава минимум 5 см профил във профил и товае минимума за да има стабилност.Надрасках набързо на един плик от телефонната ми сметка твоя вариант и още два примерни със всички размери.
Прикачен файл:
Снимки0153.jpg
Едва ли има нужда да се казва че профилите и по точно лагеруването трябва да е с минимални луфтове.Предполагам тв то ще е към 10-12 кг и първата неподвижна част е по добре да е стоманена а следващите може и алуминиеви за олекотяване ама по зор се работи с него.

Тема "170 см. телескопична стойка за TV" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: