Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
maleeeestrax - специалист
Щом ти е мерак във форума има как се прави банциг.Той е за тази работа и можеш да изработваш и криволинейни детайли.Препоръчвам надлъжното разбичване на по-дебели детайли да го практикувате на банциг.
alsted - майстор
maleeeestrax написа:
Като за начало е хубаво да има ремъчна предавка която при голямо натоварване може да пребоксува без да изгаря двигателя и да изхвърля материала
За да има ремъчна предавка, ще трябва да прави ос. Мисля, че за неговия случай оскъпяването обезмисля начинанието му (камо ли ако тръгне да прави и шейна). Кога буксува трапецовиден ремък (или му препоръчваш плосък)? Поне при мен, съвсем малко да е хлабав и не върши работа. Все пак говоря за рязане на букови и дъбови дърва. Случва се да загуби обороти от натоварване или даже да спре от заклинване, но съвсем не изгаря толкова лесно.
Изхвърлянето на материала е съвсем друго нещо и изобщо не виждам как хлабавия ремък ще предотврати това :? Виж някакъв "П" образен ограничител в задния край на диска, под който да минава разбичения материал - може би има смисъл :? Изобщо личното ми мнение е, че циркуляра не е за бичене, най-вече заради опасността от изхвърляне на материала при най-малкото заклинване в задния край.
maleeeestrax написа:
за гредичка 10/10 ти трябва диск минимум 400мм.
И защо ако ще прави ос? Моя е ø500
Прикачен файл:
циркуляр.JPG
циркуляр.JPG (96.3 KиБ) Видяна 1144 пъти
С ø350 имам 125мм срез - напълно достатъчни за него.

ПП: За банцига +1!
Илчо Илиев - майстор
Колеги, пак стигнахме до нормалния за този, а май и за всички форуми край на тема/въпрос....
Човека само пита на този ел мотор, монтиран към плот,какъв трион да ползва,че да може да среже парче дърво до размер 10/10 и евентуално плоскост някаква си....
Вярно е,че самоделни машинки, за любителски цели са доста опасни,защото са спестени доста подробности,но ако той искаше да си прави профи работилница, едва ли щеше тук да пита...
Аз понякога работя на едно ''циркулярче'' ,което си има всички подробности, описани от Малееестрах, но пак си заклинва м'атряла,когато е''усукан'',а и ако тая гредичка се разбичи на банциг, нали после ще трябва да се рендоса, докато на циркуляр може да пропусне тази операция...
Добре е да се спори на разните там теми, така се казват доста неща,които биха помогнали да питащите,но често спора прераства в мерене на.......
Аз работя от по-скоро в дървообработването,но все някои неща съм виждал, а и аз обичам да си правя машинки от подръчни средства, просто няма пари за нови и професионални машини,не,че не искам свестни неща...
:partyman:

Тема "Циркулярен диск и необходими обороти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: