• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
PetarDimitrov - помощник
Здравейте приятели,

Тази зима и тази пролет установих промяна във вкуса на водта в чешмата в кухнята. Консултирах се със Софийска вода и те ме увериха че висчко е сменено до централния водопровод. Заключих че тръбите са сменени от централния до водомера ми( със PVC). След водомера имам железни тръби от 87-ма година. Когато не е пускана водата е ръждива. Сега през април вкуса на водат като че ли се оправи. Консултирах се с фирма за тестване на водата и те ме увериха че Софийска вода подържа качесвена водата. Също така ми обясни че има ръжда(оксид) и манган във водта която тече по железните тръби.Та реших все пак да сменя тръбите и батерията за да стане всичко PVC. Мивката ми е свързана с около 50cm дължина тръби от водомера през стената до батерията. Тръгвайки от водомера тръбата се разклонява на две като премине през стената към пералнята и към смесителя, но зад плочките. От първата фирма която се обадих ми казаха че нямало нужда да се руши освен една плочка но не било сигурно, от втората ми казаха че трябвало да се руши един ред плочки( но не дойдоха на оглед). Нужно ли е изобщо да ги сменям тия тръби според вас и дали ще промени нещо и възможно ли е да не се рушат цял квадрат плочки( дали има някъкви нови техники)? Каква е нормална цена за такъв ремонт? За момента съм се отказал защото не ми е ясна ситуацията.
ESPACE - майстор
Промяната на вкуса на водата е от всичко друго, но не и от старите ти метални тръби.
naskov - майстор
PetarDimitrov написа:

Тази зима и тази пролет установих промяна във вкуса на водта в чешмата в кухнята .
Преди да установиш тази промяна във вкуса сменяни ли са тръби преди водомера?
PetarDimitrov - помощник
naskov написа:
PetarDimitrov написа:

Тази зима и тази пролет установих промяна във вкуса на водта в чешмата в кухнята .
Преди да установиш тази промяна във вкуса сменяни ли са тръби преди водомера?
Ами да всички тръби в блока до водомера са сменени, според Софийска вода и тръбите от централния водомер или което е там са сменени. Смисъл тръбата която водела до блока. Казаха ми че ще направят тест на водата която влиза в блока но естествено мина вече около месец и още чакам от умрял писмо.
PetarDimitrov - помощник
ESPACE написа:
Промяната на вкуса на водата е от всичко друго, но не и от старите ти метални тръби.
Благодаря за мнението и на мен ми е трудно да повярвам че за 50см тръби на 26 години които се ползват често и които оставям да течат могат да изменят вкуса на водата на нещо тинесто( тинест привкус).
crez - майстор
ESPACE написа:
Промяната на вкуса на водата е от всичко друго, но не и от старите ти метални тръби.
[-X Точно е от наслояванията в железнити тръби. Нека да ги смени и сам ще се увери че от 1/2 цола вътре има не повече от диаметъра на молив, другото е ръжда и тинести наслоявания. Сменяй тръбите, ще се промени вкуса и дебита ще се увеличи./личен опит/
Gadnyara - специалист
Подкрепям. От последните тръби преди крана е. Яли сме го този... оказа се от подменените стоманени щрангове на до 10 години.

Относно качеството на водата, не са Ви излъгали.
В пречиствателната в Бистрица имах работа преди 1-2 години. Там служителите (а и ние, външните) пиеха водата директно от басейна след филтрите. Тя и преди тях си е чудна.
ESPACE - майстор
Оставете тия басни за промяната на вкуса от металните тръби и тинести отлагания по тях. Има много случаи, когато новите полиетиленови тръби придават гаден вкус на водата. Друг фактор може да са проливни дъждове.
angel_ov - специалист
От пластмасата е.
Особено ако си и по-краен потребител.
naskov - майстор
ESPACE написа:
Оставете тия басни за промяната на вкуса от металните тръби и тинести отлагания по тях. Има много случаи, когато новите полиетиленови тръби придават гаден вкус на водата. Друг фактор може да са проливни дъждове.
И мойто мнение за полиетиленовите тръби е същото.
  • 1
  • 2

Тема "Смяна на тръби и батерия заради качество на питейна вода." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: