Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
skrijo - специалист
Здравейте :) .Ел.двигателя ми е 2850 оборота на него има сложена ремъчна шайба с диаметър 75 мм .Ремъчната шайба на вала за циркулярния диск е 75 мм .Въпросът ми е може ли да се сложи циркулярен диск с диаметър 400 мм или най-добре 450 мм ?Благодаря :) .
shotik - майстор
Оборотите са добри за диск Ф400 и Ф450,но дали електромоторът е достатъчно мощен,за монофазен мотор поне 2.2 кВ трябва да е ,за да можеш добре да режеш дървета и клоните им за огрев.
Плоскости от талашит и шперплат ще ги реже добре.
Напиши каква мощност е електромотора и дали е монофазен или трифазен,включен в монофазна мрежа.
skrijo - специалист
Монофазен е ел.двигателя 1.5 kW .Искам да разбича бор .Притеснявам се оборотите да не са много защото шайбата е с радиус 1,5 см и после 1 см канал .
smoka - помощник
:-k чамова талпа ще я реже без проблем но да разбичваш бор едва ли , освен ако не е тънък защото дори диска ти да е 450 мм няма да се подава над плота повече от 170 - 190 мм
skrijo - специалист
На мен ми вършат работа по 10 сантиметра разбичени дъски .
alsted - майстор
skrijo написа:
Притеснявам се оборотите да не са много защото шайбата е с радиус 1,5 см и после 1 см канал .
:? Нещо да не обърка мерните единици? Диаметър 15см са ти и двете шайби (вътрешен диаметър "в канала")? Предавката ти е 1/1? При това положение имаш линейна скорост 85метра/минута. Това ли не знаеш дали ти е много или не не си го пресметна?
То циркуляра не е за бичене, но ... надявам се си наясно с какво се занимаваш :!:
pipilica - майстор
Освен това има разлика в зъбите на диска за напречно и надлъжно рязане.
soton - специалист
Може ли и аз да науча разликата в зъбите?
mavryt4o - майстор
Попадна ми този елетромотор в продавалника става ли да се монтира директно под плот и да си бича гредички до 10 сантиметра, педече със задоволителен сряз?.Собственика не можа да ми обясни колко е диска .Ако го купя да си го монтирам под плота кой ще е най добрия диск за тези 2800 оборота и дали ще се показва достатъчно поне 10 сантиметра.Малко ми се струва опасно така директро на оста май така си е било оригинално и мотора е един такъв нископрофилен да се губи по-малко от диска?

Прикачен файл

40145915_3_800x600.jpg
40145915_3_800x600.jpg (79.22 KиБ) Видяна 6481 пъти

Прикачен файл

40145915_5_800x600.jpg
40145915_5_800x600.jpg (72.62 KиБ) Видяна 6481 пъти

Тема "Циркулярен диск и необходими обороти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: