Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Mo
Имам следния проблем: имам свободностояща камина, която се ползва само във всекидневната, но отвора на комина е много близо до вратата, а аз не обичам да ми минават тръби по цялата стая.. Та въпроса ми е: възможно ли е да бъде изместен по някакъв начин отвора на комина? Нямам предвид да местя комина, а дали може да бъде доизграден навътре в стаята, като искам да намаля и малко нивото му - над камината има лира (топлообменник), който искам директно да влиза в отвора на комина, посредством ъглова тръба, но над лирата има около 50 см до отвора на комина?
Приемам всякакви идеи :)
Четох статията за изграждане на камини, но май няма да ми помогне много в случая..
Mo
Никой не иска да дава идеи за тия проклети комини :)
jacko - специалист
защо ме си наредиш "тръбите" плътно до стената, после ги затвори с гипсокартон, шпакловай го, удари му един латекс и така ще получиш изкуствен комин?
Mo
Няма ли да е малко 'огне'опасно? :)
В смисъл не са ли необходими някакви огнеопорни материали?
Стефан - майстор
Айде стига с тия гипскартони!!! Започнахте да злоупотребявате с тях. Вярно, че стават за изпълнения на различни идеи, но чак пък навсякъде....
masteradmin - майстор
Запада навлиза. Просто там няма строителство като нашето за 200 години напред. Слагат гипс картона после след някоя и друга година го сменят с нещо друго. Бързо и евтино. Виж им къщите стават от 15 до 3о дни. А ние правим основи по 2-3 години.
Стефан - майстор
master, не си прав!!! Не виждаш ли, че напоследък къщата се изгражда след като мястото се огради с 2,5 метрова плътна ограда? Но това е друга тема.
За гольовците, като нас, важното е да е максимално ефективна, евтина, и т.н.
Не знам вече кьм кого дасе обърна всеки дава различни съвети .
Моя проблем е следния : Кажете как да си повиша тягата на комина.'Апартамента ми е на 4-етаж ,височината на комина е 5 метра.Отоплявам се с локално парно.Имам проблем зимата ,че много често се задръства :? Комина е изграден с коминни тела 130 ммже би това е заради ниското атмосферно налягане.Незнам ако сложа някакъв вентилатор в пепелника на комина ,дали ще му повишя тягата :roll: Ако някой помогне предварително БЛАГОДАРЯ! :-D
velsi - Почетен майстор
Мислех да ти предложа метално коминно тяло. Някаква тръба в комина...ама тоя 4-ти етаж...5 метра не са малко. Топлия комин тегли повече.

Тема "Комин" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: