Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравеите ! имам един проблем , трябва да направя (намеря-закупя) прозрачно блокче 7см х 13см х 13см , което да обработя в последствие със струг . мислех си за плексиглас , но ненамерих толкова дебел и после се сетих че в работата ни пращат от китаи разрез на едни детаили заляти с някаква прозрачна и твърда смола , обаче никои не знае каква е точно . някои ми предложиха да ползвам за отливането на блокчето епоксидна смола , но тя маи става жълтеникава , а на мен ми трябва да е прозрачна , други казват да пробвам безцветен лак с втвърдител , а трети с някакъв полиестер за под , но никои от съветниците ми не си е пробвал съветите и затова ако има някои които може да помогне да не се колебае а да пише!!!

п.п. не ми обръщаите внимание на правописа :) и благодаря предварително !!!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Залепи няколко листа плексиглас и си обработи буцата.
:-D Предложенията на съветниците ти са сладурести.
velsi - Почетен майстор
Те предложенията са си добри, просто на нашия пазар май няма материал с такива качества.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ама моля ти се! Безцветен лак с втвърдител! Някакъв полиестер за под ... Добри са, няма да споря!
velsi написа:
Те предложенията са си добри, просто на нашия пазар май няма материал с такива качества.
И аз така си мисля , обаче не ми се наливат "луди" пари в опити . Мисля да изчакам до петък да видя какво ще излезне и ща неща ще трябва да тествам някои вариант .
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
emptyspace, писах ти какво да направиш. Правено е. Лепих с толуол, сигурно ще намериш с какво да залепиш. Става си монолит. Визуално нищо не личи. И после на струг. Моя детайл си го полирах и си стана прозрачен.
ок. благодаря ти много ще пробвам с твоя метод въпреки че намерих фирма която има такива смоли ще отида да видя утре за какво иде реч :)

незнам да ли е редно да назовавам фирамата затова ако някои се интересува да ми пише :)

Тема "епоксидна смола/полиестер/лак ???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: