Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
kozl - майстор
вт дек 21, 2021 7:33 amkrasi92 написа:
то на там отиват нещата. Човека пита и бяга а ние си пишеме глупости някви.
За xxPZxx моето мнение, че се спотайва, защото не може да отговори на въпросите ми. За да види как е уплътнен вентилатора, трябва поне да го демонтира, а той и това не може сам.
Извода е, че питането му в този форум "Направи сам" стигна до задънена улица. Освен ако някой от можещите във форума вече е извършил услуга. Решил е проблема на автора и он за кво пък повече да се напряга да ни отговаря на "глупостите".
Мое би :?
Миризмата може да се пренася и по така наречените "куфари" около щранговете и ако куфарите са уплътнени много добре и без пропуски при фуги, да преминава през ревизионната врата. Рядко съм срещал уплътнени ревизионни врати.
А на снимката постната от автора това горе прилича на окачен таван. А окаченият таван как е уплътнен към куфара :?
пон дек 20, 2021 7:50 pmkrasi92 написа:
като изпълняваш проекта/това е един лист с цифри и чертички/ в кутииката определена за кухня трябва да има кумин. Без дупка за кумин ли ги правиш вече. Тои тоя дето си го купи кюмюзарника да си дупчи дето му падне. Това е много хитро
Като изключа правописа, осъзнаваш ли какво си писал?
За мен проекта не е един "лист с цифри и чертички". Но така е като има "многознаещи" и можещи да првят простотии, за тях проекта е точно нещо такова - листа с драскулки.
А тези де си купуват "кюмюзарника" в ЕС на повечето изобще не им дреме кво е тва "общи части" и кво е тва проект и почват преработки как им скимне. Особено страдат комини и вентилации, оти мноо пречат на преработките. Аз вече писах и за премахната противоземетръсна шайба. Ми пречила им и щом е в тяхното жилище, начи могат да прават квот си искат. Тва е то простотия, нещо като "лист с цифри и чертички" :wink:
А какво според теб е комин?
И в случая на тази тема дали комин има зад проблема :?
Също е добре да прочетеш каква е разликата м-у абсорбатор и аспиратор.
нед дек 19, 2021 1:14 pmkrasi92 написа:
Слагай мощен абсорбатор
И кой те излъга, че в кухнята трябва да има комин? В жилището трабва да има минимум 1 комин, пожарообезопасен. Може и в кухнята да е. И тука стаа интересно, защото ако е в кухнята и няма друга вентилация за аспиратор, се появява въпроса как ще се ползва комина - за печки или за аспирация.
iliya_i - майстор
вт дек 21, 2021 9:09 amkozl написа:
Миризмата може да се пренася и по така наречените "куфари" около щранговете и ако куфарите са уплътнени много добре и без пропуски при фуги, да преминава през ревизионната врата. Рядко съм срещал уплътнени ревизионни врати.
+1 Точно по това зададох някои въпроси още на първа страница, ама няма кой да им отговори.
пет дек 17, 2021 9:24 pmiliya_i написа:
А къде ти са щранговете за вода (чиста и мръсна)?
До отдушника или някъде другаде?
И ако са до него, как са затворени?

Тема "Миризма на готвено в банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: