Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
kozl - майстор
нед дек 19, 2021 9:22 pmmuhala написа:
При нас ситуацията е следната: Баня до нея тоалетна, а до нея кухнята.
В банята всеки апартамент си има отдушник. 4 етажна сграда. За тоалетните е общ отдушника. В кухните отново всеки има комин, който ползваме за абсорбаторите. На покрива цялата редица от комини е като кирайската стена.
Въпреки това разделение, често се усеща в кухнята миризма на манджи от съседите.
Отворите са проходими.
Според мен някъде ако падне вар между комините и миризмите мигрират.
При вас ситуацията е всеки в отделен комин за кухните. И колкото етажа толкова комини. Дали са от тухли или с бетонови или керамични коминни тела, това е единична система. Сега масово се ползват комбинирани системи.
А ти сигурен ли си, че всяка кухня се е включила в нейното си тяло?
Щото колко си на по-висок етаж и избора де да се включиш расте. По тази причина като се падне аспиратора под чуждо тяло и що да се не включиш по най-прекия път :?
Що да влачиш тръболя до твоята щранг като мое се мушне в най-близкия :?
Па кво като е в чуждо тяло, нели и оно е комин :roll: Па некои или се правят на улави или изобщо не са рабрали що са натворили.
muhala ти на кой етаж си?
Ако си на първи жилищен някой ти се е умъкнал в дупката :shock:
Ако си по-високо мое и ти да си на чуждо :-D
krasi92 - майстор
избора е голям но защо да правиш дупки като строитела е оставил една готова. но хора всякакви.съвмесното съжителство в общ гълабарник е гадна работа
kozl - майстор
пон дек 20, 2021 7:24 amkrasi92 написа:
избора е голям но защо да правиш дупки като строитела е оставил една готова. но хора всякакви.съвмесното съжителство в общ гълабарник е гадна работа
Ти за кой точно строител си писал, щото ....... :lachtot: ...... и аз се броим от тоя сорт.
И строителя не е безгрешен, па и вместо да дупчи, що па да не предостави избора на собственика, де да се напъха :?
Демокрация нели :-D
Последна промяна от kozl на пон дек 20, 2021 10:00 am, променено общо 1 път.
muhala - майстор
пон дек 20, 2021 7:02 amkozl написа:
нед дек 19, 2021 9:22 pmmuhala написа:
При нас ситуацията е следната: Баня до нея тоалетна, а до нея кухнята.
В банята всеки апартамент си има отдушник. 4 етажна сграда. За тоалетните е общ отдушника. В кухните отново всеки има комин, който ползваме за абсорбаторите. На покрива цялата редица от комини е като кирайската стена.
Въпреки това разделение, често се усеща в кухнята миризма на манджи от съседите.
Отворите са проходими.
Според мен някъде ако падне вар между комините и миризмите мигрират.
При вас ситуацията е всеки в отделен комин за кухните. И колкото етажа толкова комини. Дали са от тухли или с бетонови или керамични коминни тела, това е единична система. Сега масово се ползват комбинирани системи.
А ти сигурен ли си, че всяка кухня се е включила в нейното си тяло?
Щото колко си на по-висок етаж и избора де да се включиш расте. По тази причина като се падне аспиратора под чуждо тяло и що да се не включиш по най-прекия път :?
Що да влачиш тръболя до твоята щранг като мое се мушне в най-близкия :?
Па кво като е в чуждо тяло, нели и оно е комин :roll: Па некои или се правят на улави или изобщо не са рабрали що са натворили.
muhala ти на кой етаж си?
Ако си на първи жилищен някой ти се е умъкнал в дупката :shock:
Ако си по-високо мое и ти да си на чуждо :-D
2 от 4. Хората над мен ги познавам и съм им влизал в кухните. Не е това случая.
kozl - майстор
пон дек 20, 2021 9:52 ammuhala написа:
2 от 4. Хората над мен ги познавам и съм им влизал в кухните. Не е това случая.
С познанство и само с влизане, това не е проверка. Трябват чертежи, пък и проверка - дупка къде, комин къде. Ама ми е писнало. И аз се спречках с долните съседи, защото си изместили аспиратора в отдушника за тоалетните. Това го превъзмогнах с вентилатор CATA с обратна клапа. Сега не усещам да смърди. Па мое и Ковида да ме е гепил :-D Не че 2 години бех без усет за миризми, ма тогиз немаше Ковид :roll:
Обаче като разбрах, че вентилацията на бани и тоалетни не е изведена над покривните скатове, а излазя в подпокривното при дървената к-ция и се уплаших, оти си мисла кой ли ден шъ се запалим :xplode: . Оно не всеко нещо дека прилича на комин е комин. А тея ми се сопнаха - всичко им било законно :shock:
Значи законно ке гориме :-D Аман от нагла простотия #-o
krasi92 - майстор
пон дек 20, 2021 7:36 amkozl написа:
пон дек 20, 2021 7:24 amkrasi92 написа:
избора е голям но защо да правиш дупки като строитела е оставил една готова. но хора всякакви.съвмесното съжителство в общ гълабарник е гадна работа
Ти за кой точно строител си писал, щото ....... :lachtot: ...... и аз се броим от тоя сорт.
И строителя не е безгрешен, па и вместо да дупчи, що па да не предостави избора на собственика, де да се напъха :?
Демокрация нели :-D
като изпълняваш проекта/това е един лист с цифри и чертички/ в кутииката определена за кухня трябва да има кумин. Без дупка за кумин ли ги правиш вече. Тои тоя дето си го купи кюмюзарника да си дупчи дето му падне. Това е много хитро
radius - майстор
Как ти иде да напишеш кУмин ?!
:evil:
chapara - майстор
А, де, като че ще кУмува :? :-D
krasi92 - майстор
то на там отиват нещата. Човека пита и бяга а ние си пишеме глупости някви.

Тема "Миризма на готвено в банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: