Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте, имам голяма тераса и искам да си монтирам една пергола 2.9м-2.9м.Така проблема е как да дюбелирам перголата за пода като така ще наруша хидро-изолацията и има вариант да протече при съседа, което няма да е приятно :sad: .
Имали начин да си монтирам перголта някак и съответно да обезопася хидро-изолацията, за да нямам проблеми за напред.
kozl - майстор
За всеки дюбел по тема ли ще пускаш :-D
И си поправи заглавието:
"Биене за теч от дюбели в плочките на терасата."

Може би да ползваш тежести вместо дюбели/анкери :?
А какъв е детайла на изпълнението под плочките на терасата - плоча, замазки, топло и хидро изолация (вертикален разрез). Как е изпълнено отводняването, да не избиеш и канала с некой дюбел :wink:
fbr - майстор
Не бих препоръчал пробиване на открита тераса. Лепене към гранитогреса е за предпочитане.
нед апр 21, 2024 9:44 amkozl написа:
За всеки дюбел по тема ли ще пускаш :-D
И си поправи заглавието:
"Биене за теч от дюбели в плочките на терасата."

Може би да ползваш тежести вместо дюбели/анкери :?
А какъв е детайла на изпълнението под плочките на терасата - плоча, замазки, топло и хидро изолация (вертикален разрез). Как е изпълнено отводняването, да не избиеш и канала с некой дюбел :wink:
Ами не съм сигурен за вертикален разрез на пода на терасата ,но предполагам нещо от сорта на плочка,лепило,замаска,хидро,плоча.
А за многото теми, сайта бъгна и натиснах бутона няколко пъти :-D .
Викаш по добре да не си отварям сам главоболия и да не дупча пода на терасата
нед апр 21, 2024 9:54 amfbr написа:
Не бих препоръчал пробиване на открита тераса. Лепене към гранитогреса е за предпочитане.
И аз затова се сетих ама не намерих материал, който да ми вдъхне доверие
chapara - майстор
За всичко си има начин(и)!
Но наистина е добре да се знае в дълбочинен разрез последивателността и дебелината на матерялите, както и вида анкериране?
нед апр 21, 2024 11:08 amchapara написа:
За всичко си има начин(и)!
Но наистина е добре да се знае в дълбочинен разрез последивателността и дебелината на матерялите, както и вида анкериране?
В дълбочинен разрез мога само да гадая, но това е плоча около 20 см със сигурност, а дюбела нещо от сорта на 8 мица, дължина не повече от 10 см
miliad - майстор
Терасата върху жилищно помещение ли е?
fbr - майстор
нед апр 21, 2024 10:01 amswimsas@gmail.com написа:
нед апр 21, 2024 9:54 amfbr написа:
Не бих препоръчал пробиване на открита тераса. Лепене към гранитогреса е за предпочитане.
И аз затова се сетих ама не намерих материал, който да ми вдъхне доверие
С полиуретанов уплътнител хората лепят къде по-отговорни нещица от една пергола.
miliad - майстор
нед апр 21, 2024 2:42 pmfbr написа:
нед апр 21, 2024 10:01 amswimsas@gmail.com написа:
нед апр 21, 2024 9:54 amfbr написа:
Не бих препоръчал пробиване на открита тераса. Лепене към гранитогреса е за предпочитане.
И аз затова се сетих ама не намерих материал, който да ми вдъхне доверие
С полиуретанов уплътнител хората лепят къде по-отговорни нещица от една пергола.
9м² конструкция, ако литнат от нечия тераса, нямаш представа каква беля могат да направят.

Тема "Биене на дюбел в гранитогрес на открита тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: