Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Lumin - специалист
VBG написа:
добре mika,

ти написа, че при С7 отклонението е 50µм/300мм, това означава, че си запознат с нещата.
bayvan иска X - ос от 1200мм.
Направи простата сметка, колко е отклонението за цялата X - ос на рутера на bayvan .
Ще те помоля да дадеш резултата в мм.
Чудя се за какво се карате , при положение че ще се прави хоби машина.Използвам самоделен CNC рутер от 6 години и до сега не се е налагало да меря готов детайл с нещо по-различно от рулетка.Какво толкова ще се наложи да прави колегата на 1200 мм което трябва да е по-точно от 0.2мм (4x0.050 за всеки 300мм).А и не съм виждал печатни платки по метър и двадесет.
svetliopi44 - Чирак...
Момчета ,започвате да ме плашите ... :?
Моята машина дето още не съм я започнал сериозно поради липса на време и финанси , ще я правя с трапецовиден винт със стъпка 5мм и гайка изработена от тефлон ... :? Имате ли горе долу някаква представа колко ще ми е гршката при това положение ...
X- 800mm Y- 800mm Z- 300mm
Велси ти измервал ли си твоята машина за точност... ???
FLUID - напреднал
Здравейте бре момци! Понеже нещата загрубяха малко, ако не ми мине котка път ще снимам моето творение, за да разведря нещата! :-D
А пък да видите какъв ми е трафа...мога сувалка да подкарам с него- 24V-1kVA!Само не се смейте, аз обичам да се презапасявам! :roll:

И не се карайте, мисля че трябва да си помагаме, а не да си мерим патлаците.... :)
VBG - специалист
Не сме се карали с mika, но може да изглежда така от страни.
Пускам и аз снимки на рутера, който разработвам.

Прикачен файл

1.jpg
1.jpg (70.46 KиБ) Видяна 6285 пъти

Прикачен файл

Graphic1.JPG
Graphic1.JPG (51.05 KиБ) Видяна 6285 пъти

Прикачен файл

Graphic2.JPG
нещо прецаках тази снимка
Graphic2.JPG (85.97 KиБ) Видяна 6285 пъти
velsi - Почетен майстор
svetliopi44 написа:
Велси ти измервал ли си твоята машина за точност... ???
Нищо не съм измервал, но точността ме устройва напълно. Като се има предвид, че съм го сглобил на пода в кухнята общо взето с един винтоверт и две-три стеги... Появиха се и малко луфтове в гайките, но каквото съм пуснал да правя е ставало с качество и размери, които ми вършат работа. Пък и платки съм правил.
VBG - специалист
Пояснявам, за да не станат някакви обърквания !
По горе съм имал предвид, че отклонението по цялата ос е голямо.
Печатни платки може да се правят и на рутери с СВД - та с точност С7 и на рутери с трапецовиден винт
Примери и видеота в нета много.
Примерно правите печатнa платкa с размер 20х20, отклонението за измитатите 20 мм
(независимо от работната точка) е много малко. Колко малко, зависи от рутера.
Надявам се, че ако някой се е объркал преди, сега е станало ясно, какво съм имал на предвид.
@VBG - да попитам за машина х - 1200, у - 600-700 винтовете за СВД-то може ли да бъдат с диаметър 20 мм или за х поне да е d=25. Както казах ще обработвам предимно дърво и от време на време плексиглас.

Благодаря предварително.
mika - специалист
VBG написа:
По горе съм имал предвид, че отклонението по цялата ос е голямо.
Печатни платки може да се правят и на рутери с СВД - та с точност С7 и на рутери с трапецовиден винт
Примери и видеота в нета много.
Примерно правите печатнa платкa с размер 20х20, отклонението за измитатите 20 мм
(независимо от работната точка) е много малко. Колко малко, зависи от рутера.
Не разбирам как при платка с размер 1кв.м. отклонението на винта ще попречи на качеството и. Ако мислено разделим голямата платка на 100 по-малки, то всяка от малките ще е достатъчно качествена сама за себе си. Е, къде е проблема?
shulio - специалист
Като говорите за тези точности да питам и аз. При обсъжданата С7 5 стотни на 300мм какво точно значи това. На всеки 300 мм придвижване ли греши по 5 стотни или ако детайла ти е 300 мм то ще имаш гаранция че е до 5 стотни точен.

Или по друг начин да задам въпроса. Ако сложа един линеал до оста и маркер, който сочи 0 и кажа на оста да измине 300мм и да се върне и да го направи това нещо 100 пъти. Накрая маркера къде ще застане на линеала? 5 стотни ли ще е грешката или?
velsi - Почетен майстор
Работата е там, че май не са 5, а 50 стотни, което е вече половин десета и ми се вижда много за свд. Да няма някаква грешка? Иначе въпроса ти е интересен и ще е хубаво ако някой има отговор.

Тема "CNC машина гравьор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: