Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
shotik - майстор
Не я следя темата,но видях в магазин тази шейна с менгеме и ако му трябва на някой ,може да я купи от магазин за електроника в София на ул.Черковна 59 ,тел:946 38 05 , nnelectronic.com,към 150 лв,близо до ул.Оборище,посока към бул.Мадрид.
Надявам се да помогнал,повече информация нямам ,бях клиент и ми разрешиха да я снимам ,за да ви я покажа.

Прикачен файл

P1060218.JPG
P1060218.JPG (124.36 KиБ) Видяна 5655 пъти
Хора даите линкове за клипове
emilvtc - специалист
Какво става със сайта ? Липсват доста от постовете ...

Друг един форум - cnc-bg.net направо е разбит и се отваря друга страница ????
Искам да отправя добронамерена препоръка към всички да бъдат особено внимателни при покупки от Sirius PCB. На мен покупката от Sirius PCB ми струваше 6 месеца ходене по мъките и неизползвана готова машина. Закупих драйвери след консултация с г-н Серафимов и потвърждение от негова страна, че ще работят с моторите ми. Преди това изпратих данните на моторите по имейл. В 2 от платките имаше обърнати елементи, което не знам как да си обясня след като закупих "сглобен и тестван" продукт. Едната платка изпуши вероятно заради обърнат елемент, а другата по неизвестни причини. Отидох до Дряново с платките и един мотор, настоявайки да видя, че наистина работят. Беше ми казано, че това не може да стане в рамките на деня, а може да стане до 2 седмици. Оставих нещата и зачаках. Чаках, чаках и започнах да звъня по телефона. Единият телефон беше изключен, а другият не отговаряше. Когато отговаряше никой не знаеше за моя случай. От време на време успявах да намирам г-н Серафимов, който ми даваше все нови срокове. Общо минаха около 6 месеца през които очаквах всеки момент нещата да се решат - или моторите ми да тръгнат коректно или да си получа обратно парите. Накрая дочаках момента на истината. Отново отидох в Дряново (междувременно ходих още два пъти там безуспешно търсейки неоткриваемия г-н Серафимов). Оказа, че точно същия ден се е повредил тестовият компютър (!!!) и г-н Серафимов не можеше да ми демонстрира как работят моторите, но ме увери, че вече работят добре, защото е сменил трансформаторното захранване с импулсно (!!!) и това е решило проблема. А пробемът бил, че моите японски мотори Sanyo Denki не били хубави, защото имали висока индуктивност. Иначе драйверите си работели добре с китайските и италиански мотори, които се продават от Sirius PCB. Междувременно си доплатих за две нови платки, които замениха изгорелите. Когато се прибрах и тествах драйверите се оказа, че те вече не "изпушват" и си работят, но моторите ми резонират толкова силно на ниски обороти, че чак връщаха стъпки назад. Освен това, така и не можах да замеря заветните 4 ампера, а замервах около 2 ампера. По телефона от Sirius PCB не пожелаха въобще да коментират и се наложи да отида още веднъж с настояване пред мен да бъдат замерени 4 ампера на драйвера (както е написано на сайта на Sirius PCB). Вместо отговор г-н Серафимов извика полиция за да ме изведе от офиса му. Напуснах, но после се върнах и г-н Серафимов склони да говорим, като ми каза, че токът нарочно бил ограничен за да съм се бил научил как да оправя тази проблем (!!!). Получих няколко съпротивления в торбичка и указания кои съпротивления да сменя за да постигна 4 ампера. Да, това сработи, но 24 волта напрежение се оказаха недостатъчни за моите мотори и резонансът остана. От страна на Sirius PCB не поеха отговорност за това, че са ми препоръчали техен продукт, неприложим за моите мотори. Въобще комуникацията е много трудна с тях и трябва да сте много навътре в нещата за да купувате от тях без риск да загубите парите си.
Споделям тази история, защото смятам за егоистично да си мълча и други хора да се окажат в моето положение.
amesa - специалист
hesler11 написа:
Хора даите линкове за клипове
Готин, да беше погледнал в сайта им :-)
http://www.machsupport.com/videos/
Хора кажете как се настройват крайните изключватели в Маха
nik80 - специалист
hesler11 написа:
Хора кажете как се настройват крайните изключватели в Маха
Готин, да беше погледнал в сайта им :-)
stilnik - специалист
Имам въпрос - Kcam работили под Win XP?
amesa - специалист
stilnik написа:
Имам въпрос - Kcam работили под Win XP?
http://www.kellyware.com/kcam/kcam_faq.htm
--------------
What Operating Systems will KCam work on?
KCam has been tested on Windows 98, NT, 2000, XP and Vista. Its possible Operating Systems like Windows 95 and ME may work, but they are not supported or recommended at this time.

*** Please do not ask for support for installations on operating systems that are not supported. Since those operating systems are not tested it is not possible to diagnose issues resulting from their use.
stilnik - специалист
Това го четох. Но аз питах дали някой го е тествал тук, защото когато бях с Win98 всичко беше точно, но смених с ХР и сега на компютъра всичко е наред , но на LPT-то нищо не излиза , макар че съм направил конфигурацията на порта. Да не би да трябва друг драйвер за ХР-то?

Тема "CNC машина гравьор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: