Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
axo_ogi - напреднал
Моля да ме извините,
струва ми се че съм срещал някъде във форума от къде могат да се купят зъбни ремъци и колела за тях, но тъй като форум много нарастна и ще ми отнеме много време да чета 123 страници, моля, ако някой знае от къде мога да ги купя на приемливи цени да ми пише. Може ина лични.
Също така, ако някой знае къде могат да се намерят по възможност точни редуктори, мола също да пише.
Поздрав
Фала ти Анастасов това е занимаше дали таа шема одговара за моите мотори.А ке замолам некој да ми го состави драјверот .Дали може да ти се обратам на твојот :email : да не им досадувам на останатите .
Поздрав
shulio - специалист
Моторите ти може да ги вържеш и като униполярни и като биполярни. Поради тази причина може ползваш и биполярен и униполярен драйвер.

От тука си избери един от двата.

http://pminmo.com/

Препоръчвам да ползваш биполярен драйвер.
a_anastassov - специалист
blazevski,
Можеш да ми пишеш на "Лични"
mika - специалист
blazevski, мотор с шест проводника може да работи по три начина. Ако искаш по-голяма скорост, използвай униполярен драйвер, става и с биполярен, като свържеш двигателя на половин намотка. Aко търсиш мощност (за сметка на скоростта) - биполярен драйвер със серийно свързване и ще получиш 170 oz.in. при 2.8А на 7V.
Здравейте,

Казвам се Иван и от дста време следя форума и най-вече тази тема. Работил съм 10 тина години с дърво и плоскости (врати, дограма, мебели). В последните 5-6 обаче си изкарвам парите в друга сфера. Но като хоби за лични нужди не съм преставал да се занимавам с дърводелство. От край време искам да си направя един рутер, но все си намирам оправдания. Като гледам какво правят колеги в тази тема реших, че е крайно време да направя нещо по въпроса.

Фирмата в която работя внася от Китай стока почти всеки месец. Аз отговарям за контактите с доставчиците от там и организирането на транспрт. Тъй като не разполагам с бюджет с който мога да направя машината така както съм я планирал ако закупя всичко от тук се свързах с фирми в Китай производители на СВД и линейни направляващи от които получих оферти с много добри цени.

След нова година януари или най-късно февруари ще поръчам нещата за мойта машина. Ако има интерес от други като мен кажете и може да направим по-голяма поръчка.

Линейна направляваща 1000 мм - BSH15-L1000-H - USD 38.40
Блокче - BSH15-A Block - USD 17.80
СВД - Винт 1000 мм - R1605-L1000-C7 - USD 17.80
СВД - Гайка - BDF Ballnut - USD 26,00

Разбира се към тези цени се прибавят Мито и ДДС. За СВД митото е 3,7%, за линейните направляващи не съм проверявал. За транспорта ако изобщо се наложи да плащам нещо ще е по скоро символична сумата.
Тъй като този пост стана доста дълг няма да слагам цени за други размери. Ако има интерес кажете.

Имайте на предвид, че от момента на поръчка до момента в който стоката ще тръгне от Китай срока е 60-80 дни, а в конкретния случай ще бъде с 30 дни повече тъй като февруари месец фабриките в Китай не работят заради Китайската нова година.
Последна промяна от bayvan на нед дек 12, 2010 1:20 am, променено общо 1 път.
VBG - специалист
bayvan

За СВД - Винт 1000 мм - R1605-L1000-C7 голямо значение има накрая
това C7. Свързано е с точността на СВД - то.
Нежелая да навлизам в подробности.
Питай китайците най - добре, какво е значението на това C7 и дали предлагат нещо по - добро.
Приеми това, като доброжелателен съвет, който може да ти спести някои неприятни изненади при тестване на рутера .
VBG - специалист
C7 е много добре, като се има на предвид, че за рутери се използват и по - неточни винтове.
Но аз незнам, какво е за китайците C7. Може да са други стандартите в Китай. Ако са ISO стандарти е много добро съотношение точност - цена.
@VBG - Благодаря за предупреждението. Китаеца твърди, че са по ISO. Все пак аз не мога да гарантирам това.
С мойте доста скромни познания все пак мисля, че специално за мойте нужди за обработка на дърво С7 е достатъчно. Все пак може и да не съм прав. Ако е така моля кажете.

Тема "CNC машина гравьор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: