Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
edesign - специалист
Вече сме обсъждали темата за консумация на стъпкови мотори.
Дори 100 вата траф ти е повече от достатъчен.
Този ток 4 ампера моторите го правят при около 5 волта, т.е консумацията на едно моторче е 20тина вата.
3х20 прави 60 вата
По принцип не слагам трафове, вземам си стабилизирано импулсно на meanwel
ivanj - специалист
Зравейте,колеги този ISEL заслужава ли си.

Прикачен файл

$_57.JPG
$_57.JPG (51.19 KиБ) Видяна 3108 пъти
erolchy - специалист
Здравейте, чера докато си монтирах сачмената гайка на винта ми падна една от съчмите и бая време я мъчех да я върна, но не иска да влиза. Сякаш от там не е излязла. Та някой ако е имал същият проблем ме интересува как е намерил решения.
Благодаря!
erolchy - специалист
Справих се с проблема. Ще разясня за хората с бъдещи проблеми. В самата гайка и 2 кръга сачми, един който обикаля от двете страни на гайката и един в средата. Моята съчма не знам как е паднала, но беше паднала от средният кръг. Наложи се да извадя част от съчмите от външният кръг и да стигна до вътрешния където добавих съчмата и после добавих първите които извадих. Като цяло не е сложно, но се иска спокойна ръка и нерви. Надявам се да съм полезен . . .
Balabanov - специалист
Моите са с 4 отделения за сачмите и всичките ги пренареждах преди да ги навия на винта профилактично. В 3бр. еднакви гайки сачмите бяха различни на брой + - 1, 2, 3 :?
erolchy - специалист
Точно така те са 4 отделения и 2 по 2 правят по един затворен кръг и има общо 2 кръга. Тези които аз съм виждал и ги пише по повечето учебници са само с един. Под кръг визирам да тръгнато от един канала и да се връщат пак на същото място. До колкото броят на сачмите, да различен брой са, китайците не са коректни спрямо нас. По принцип всеки кръг трябва да е пълен със сачми като се остава малка хлабина която е около 1/2 от съчмата. При китаците направо липсват сачми :D . Китайска му работа. :D
Balabanov - специалист
При тези цени ще преживеем липсите :-D
Balabanov - специалист
MrMurdjo написа:
Делител за сиромаси :-D
Изображение
Какво ще му е приложението?
Здравейте,
Решил съм да си купя такава машина, но ми се иска първо да видя някъде работеща да я разгледам и да поразпитам преди да отида да копувам.

Някой от вас би ли ми отделил малко време да ми направи едно демо и да го поразпитам?
Аз съм от Русе и да речем мога да попътувам малко. Утре ми е свободен ден или събота/неделя.

Поздрави

Тема "CNC машина гравьор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: