Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
stanimir62 - специалист
Здравейте, моля за съвет и незнам дали тук е мястото, ако не е , моля преместете темата на подходящото място.
Та въпроса ми е: живея в стара къща със стара дограма, която се е изметнала и като доиде студа само дето сняг не вали вкъщи.Искам да попитам има ли начин да я изолирам по някакъв начин( за смяна с нова не може и да става въпрос точно сега), за да не духа толкова, че сме и с малко дете.Приемам всякакви съвети и варианти.
silllveto - Майсторица
Разгледай този вариянт: http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=19500

Най-елементарния начин е уплътнение, щом имаш големи луфтове - гумено.
Може жена ти да ушие от тези дългета "възглавнички" за первазите да спре директното духане. Такива съм виждала да се продават под формата на змии (подобно на плюшените играчки) в Комо.
Също може да облепиш с хартиено тиксо неотваряемите.
Последна промяна от silllveto на съб окт 17, 2009 11:07 pm, променено общо 1 път.
Чаро - Акълия
До скоро имах съседка германка, тя си "изолираше" прозорците с найлон.
Дебел, здрав, прозрачен найлон хванат с кабърчета по външната страна на касата. Не знам как проветряваше, но обясняваше, че имало страхотен ефект.



Дет' ти вика Силвето, разходи се до някой голям магазин и си избери. Има много марки и видове.
vasilev - специалист
имам един съсед който изпробва всички методи за уплатняване и последните 2-3 години преди да я смени с ал. просто през есента заковаваше с пирони всички прозорци и външни врати :shock: и пролетта ги разковаваше-не се бъзикам
emil_v r - майстор
Намираш си летвички 2 на 1 см. дълги около метър.
Отвън ги прилепваш плътно м/у касата и проз. и стягаш с винтчета за касата . фугата става 0мм проз. си се отваря ...
Няма по- добро за стара дограма и не личи някаква намеса .
LKK - специалист
Напъхваш памук с острието на ножа по всички фуги. Отгоре залепяш бели хартиени ленти с тапетно лепило. Напролет с парцал натопен в топла вода всичко се смъква за нула време. :prost:
dundurma - специалист
ето и моят опит...............дървена 10 годишна дограма,след всеки дъжд локви,вятъра духаше повече от бившите ми гаджета,ядосване,смяна на дограмата с пластмасова и http://vbox7.com/play:7cdfd8de
mladkal - майстор
Отговора на emil_vr e най-удачен, въпреки че не е най-бързо приложимият. Преди доста време съм го играл това упражнение и има невероятен ефект. А едно време в казармата пък с хартиени ленти, брашно и мажи...На пролет пък чисти, ама то това си му бе по военному...

Желая успехи!

ПП. В големите строителни хипермаркети има разообразие от добре обработени летвички, които можеш да ползваш. Мисля си, че по-евтино ще ти излезнат при някой дърводелец. Въпрос на разузнаване и време.
laki1968 - специалист
има и 1 самозалепваща лента широка 5 см........

Тема "Прозорците...?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: