Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
vladtod - специалист
Интересно ми е дали ще се получи от стар амонячен хладилник и една или две вакуумни пури ,кара дере за две седмици.
al4o - специалист
Тои проблема може и да е в моя телевизор,но би ли обяснил за какво става дума :?
vladtod - специалист
хладилниците с амоняк работят чрез загряване с реотан ,ако се монтира една соларна пура дали ще е достатъчна за процеса на изпаряване на амоняка.
velsi - Почетен майстор
Нагревателят е към 70-75 вата. Може и да може. Въпросът е какво става като се скрие слънцето, или ъгълът му стане такъв, че ефективността намалее?
al4o - специалист
vladtod написа:
хладилниците с амоняк работят чрез загряване с реотан ,ако се монтира една соларна пура дали ще е достатъчна за процеса на изпаряване на амоняка.
Предположих,че става дума за нещо такова То има някъкви соларни климатици,но там нещата са други хл;агент също.По спомен имаше вакуумен колектор в които има медна серпертина или бобина и хл.агент минава през нея С тоя амоняк нещо ме съмнява какъв ще е резултата.Още повече на полеви условия,което не пречи ако имаш нерви и чаркуляци да си поиграеш да видиш какво ще стане :) М/у другото това ;кара дере; още не съм го разгадал :)
hidrazin - майстор
al4o написа:
... М/у другото това ;кара дере; още не съм го разгадал :)
Често се случва чичо Гошо да знае някои работи. :)
Кара дере
:partyman:
vasikata - специалист
Като мощност е достатъщна но управлението е трудно а и нагревателчето е малко около 2 см. диаметър. За места без ток по-лесно е с газова горелка за нагревател. Има си такива хладилници а е и полесно за преработка на стар хладилник.
fox_vt - майстор
Ако преодолееш два проблема може да стане-първия е как ще закараш топлината от пурата на точното място.Вторият проблем е как цялата тая измишльотина хем да я пече слънцето хем да не я пече,тъй като точно този модел хладилници имат адска непоносимост към слънце и топлина.Решаваш тия две неща и се сдобиваш със соларен хладилник.Ако не успееш обаче със съвсем малко инвестиции можеш да си направиш от пурата и хладилника прилична соларна печка да ти държи кебапчетата топли на барбекюто :-D
mir4oto - специалист
Има начин да се закара топлината, ама започва да става сложно.
al4o - специалист
mir4oto написа:
Има начин да се закара топлината, ама започва да става сложно.
То че има начин има ,но в конкретния случаи не си заслужава :)

Тема "Хладилник със соларна пура" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: