• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
lov - майстор
И да не отидеш от магазините по левче да си купи въже. Има там едни много шарени 9мм някъде по 2 лева.Оплетката като алпийски. Това като го застъшиш и се къса.
prascho - майстор
В нета не намирам двоен или троен блок от ролки /полиспаст/, който да ползват въже ф12. Имам към 30м въже, мога да намеря и по-дълго. Преди години вдигах разни неща с въже ф12. Работил съм с него и е удобно. Въже ф8 ми се вижда тъничко и не до там комфортно при вдигане на тежки товари.
nikolson - майстор
prascho написа:
Въже ф8 ми се вижда тъничко и не до там комфортно при вдигане на тежки товари.
Я, слабо. http://www.intralinkbg.com/shop/product ... ukano.html
За 100 метра!
prascho - майстор
Преди години работих с подобно въже /корабно/. Трудно върви през макара, а си представям как ще върви през шест ролки. Алпинистките въжета са по-"мазни"...
lov - майстор
Вообще не си го представяй как върви през полиспасните ролки. Точно тия дето ги е показал колегата в продавалника що въжета по стълбовете са опънати с тях нямаш си на идея. То добре че беше темата да видя обявата та си поръчах и аз 2 комплекта да има.
Пък като ги прекараш през всичките ролки тоя диван от сто оки и една слаботелесна булка ще го вдигне. :partyman:
fox_vt - майстор
kuger написа:
prascho написа:
това изречение не го схванах:

"Ако ще ползваш полиспаст е добре да са два комплекта с отделни въжета."

Как така отделни въжета?
Ми, два полиспаста, всеки за себе си. Хваща се в двата края товара, и се тегли равномерно с двата. Така няма опасност да ти висне дивана на една страна от неправилно определен център на тежестта.
Тово се избягва със направа на подходящо връзване на дивана тип седло или там както се казва.Надявам се че не сте си мислили давържете дивана само в една точка [-X[/quote]
За добро или лошо, една от допълнителните ми професии беше кранист. Та съм се нагледал /и навикал със сапанджиите/, как да се захване товара. За това пиша всичките тия глупости. Просто "професионално изкривяване" #-o[/quote]

Тъй де тъй ама със два независими полиспаста ще трябват още двама човека освен той и баща му :-D Че и да са в синхрон.Може под дивана да се сложи временна конструкция от две дъски за да се обезпечи правилната позиция на двете примки.
prascho - майстор
Абе това корабно въже дали ще върви мазно през блоковите ролки на пича от Перник :? Иначе 50лв не е много и си заслужава инвестицията.
nikolson - майстор
Тия такелажни (май така е правилно) въжета би трябвало да са гъвкави. Помисли за какво и как се ползват. За мене ще е удачно и да купиш "колани" за "седлото", както казва колегата по-горе.
prascho - майстор
Имам разни колани за вдигане и връзки. Ще резервирам всяка връзка по два пъти. Само се чудя дали това въже няма тегаво да минава през толкова ролки.
bobii - специалист
А до каква височина вдига един виличен повдигач? Някой познат във фирма, дето да измъкне мотокара нямаш ли? Говоря наизуст, ама наистина не знам колко високо вдига един електрокар или мотокар.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "въжем или верижен подемник под наем?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: