• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
rnglass - помощник
Ето как действа моят капан :)

Прикачен файл

3.jpg
3.jpg (40.08 KиБ) Видяна 11536 пъти
rnglass - помощник
Тва е така, щото любовта(към сиренцето) дава живот :lol: Ама капана не дава :)
Владиславов - напреднал
Колеги,къщата ми е стара,от кирпич и се навъдиха едни плъхове за страх!Купих едно електронно устройство за 36лв. но те бързо му свикнаха и сега- старата песен на нов глас.Дайте идеи как да се отърва от тази напаст!?
ZMeyGorianin - майстор
От електронните устройства безшумните са почти безобидни! Тези дето се чуват пък пищят, та се не траят от човека / стават за гараж, маза/. Затова -капани, капани и пак капани!!! Имам три от по 3 лв. затворен тип и винаги са пълни. За мезе слагам салам "патканска радост", че по трудно пада. Не,че се свършиха плъхоците ама....
rnglass - помощник
Мишоците аз ги моря със смес от гипс, брашно и пудра захар в равни количества. Разбърквам много старателно продуктите :) и слагам от така получената смес по няколко лъжици в капачки за буркани. Работя с ръкавици, че иначе трудно се престрашават да хапнат. Поставям така приготвената им манджа на скрито и сухо място. :) Гипсират се още на първият час след като са си похапнали. Забравих да спомена, че под капачката накапвам няколко капки мастика. За секунди ги събира всичките на трапезата :lol:
Използвам и друга хитрост. Постаравам се и хвашам в капан един миш, но в капан от тези дето не ги убиват. Трябва да е жив. Слагам си ръкавици, щото много гадно хапят и го вадя от капана внимателно без да го нараня. Взимам една безопасна игла и му я забождам по средата на опашката така, че да е разположена под прав ъгъл на нея и я нагласявам така, че опашката да разполовява иглата. Закопчавам я и пускам миша по живо по здраво. При опит да влезе в някоя дупка иглата не позволява а и му причинява болка. Такова цвърчене настава, че всички мишоци даже от квартала изчезват за дълго :lol: След година повтарям номера :) И
Имам и друг номер. Наръсвам стъклена вата(минерална не става) във всички дупки и по местата където предполагам, че се движат. На тавана от десетина години вече мишка няма :)
Айде, желая ви успех :)
crez - майстор
rnglass написа:
Наръсвам стъклена вата(минерална не става) във всички дупки и по местата където предполагам, че се движат. На тавана от десетина години вече мишка няма :)
Айде, желая ви успех :)
Това със стъклената вата не работи, аз съм виждал гнездо на плъхове във такава изолация и там голи (без козина) слепи мишлета. Тези животни имат гениална приспособимост.
alsted - майстор
Направо не ти вярвам - то по презумпция именно за това е добавено стъклото. Преди десетина години ходих да събирам вата от тавана на една изоставена сграда /за мойто парно/. Имах психическата нагласа за всякакви гадости с органичен произход. Оказа се обаче, че там няма даже и паежини :!:
И все пак не я препоръчвам. За мен това "канцерогенно животно" няма място в бита :!:
Това с живата мишка беше мног яко! Сигурно гарантира ефект, но трябва доста кураж :-D , а пък ако чуе Бриджит Бардо, работата ви е спукана :lol:
Владиславов - напреднал
Колеги , става въпрос за ПЛЪХОВЕ!Някой не знае ли нещо?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Капан за мишки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: