Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
masteradmin - майстор
Според мене това е добра идея за топлоизолация на пода. При това с естествени мариали.

Прикачен файл

pan1.jpg
pan1.jpg (36.72 KиБ) Видяна 14456 пъти

Прикачен файл

pan2.jpg
pan2.jpg (22.92 KиБ) Видяна 14456 пъти

Прикачен файл

pan3.jpg
pan3.jpg (43.41 KиБ) Видяна 14456 пъти
masteradmin - майстор
Ето и маса изработена по същата технология.

Прикачен файл

masa.jpg
masa.jpg (35.53 KиБ) Видяна 14455 пъти
Гост
Този под нещо като паркет ли е? :)
Този гост бях аз :)
Тя ще е луда работа ако тва се реди едно по едно... :shock: :lol:
Марин
Как се реди това нещо и с какво се запълват фугите между отделните парчета
Bobby - специалист
Редат се дълго и трудно , запълват се със смола, а и този пич сигурно е бил дърводелец или горски и най-вероятно са правени с остатъци..
vlado0549 - специалист
Много е ефектно и си заслужава да го направиш.Ама няма ли да се напукат кръговете като изсъхнат.И каква смола се използва?
Bobby - специалист
Търсих инфо в нета , но точно за тази смола не можах да намеря достатъчно, освен това тези снимки са веднага след ремонта вероятно. Знае ли човек какво става след това...
Стефан - майстор
Извинявайте, но това повече ми прилича на балатум със съответните шарки. Иначе, ако е направено с изрезки от естествено дърво, то изисква много специални познания. Защото коефициентите на линейно разширение на различните материали е винаги различен, и може да се достигне до брак в последствие. А и ако се използва смола, то след нареждането задължително трябва да се цикли. За дървото съм съгласен, но смолата ....Иначе изглежда кичозно, според мен.
masteradmin - майстор
Третата снимка недвусмислено показва, че пода е поне 20 см. А колкото до пълнежа и аз не го знам, но мисля че накрая пода е изциклен и лакирано.

Тема "Под от дъбови кръгове." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: