Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
Еклектик - специалист
Може ли да се напръска външна стена с С200, с цел хидроизолация или защита от капилярна влага?
Последна промяна от Еклектик на чет юли 28, 2011 3:18 pm, променено общо 2 пъти.
lov - майстор
Преди 15 години така направих покрива на една бетонна гаражна клетка. Само че с добавка на цимент. Пропорция 25кг. цимент а лепилото около 3-4 литра. Намазването /разливането/ с метлата на два пъти. С почивка едно денонощие. За това време още не е протекло а комшиите слагаха какви ли не модерни препарати и продължава да просмуква.
Не казвам че е най доброто щото до сега сигурно има още по добри и по евтини ама тогава криза и това имах под ръка. Че даже се надявах поне една зима да изкара и после да му бера грижата.
Еклектик - специалист
Интересува ме вертикална замазка с пръскан цимент, югоизточно изложение. Филмът, който ще се образува, няма ли да се отлепи?
lov - майстор
Аз пиша за това което съм правил. За друго не мога да отговарям. А относно отлепянето едва ли. Всеки ден ми е пред погледа самия покрив и не съм забелязал. Слоя се получава толкова тънък че даже не се забелязва разликата. Единствено когато припръска малко дъжд моя покрив стои лъскав щото водата не попива а на комшията дето не е обработван с нищо веднага изсъхва. По точно водата напива в бетона. Та ако имаше някаква разлика едва ли ще я и усетя. Но понеже от вътре е направен само с вар сигурно щеше да покаже къде просмуква. А временка дето изкара толкова години доволно.
Еклектик - специалист
lov, въпросът ми е кое е по-надеждно, да хомогенизираш С-200 с цимента или да напръскаш стената с циментово мляко и върху него да пръскаш лепилото. Аз съм забърквал теракол с С-200 и измазах на село отдолу един стар комбиниран бойлер на дърва и ток - дебелина 5-6 см/ естествено ползвам само елнагревателя/, но под бойлера няма капчица вода вече трета година. Дори лепилата на Бизон и течните метали не се справиха с проблема преди това. Нямам представа, ако напръскам циментовото мляко, дали от атмосферните условия - през лятото стената се нагрява до 60 градуса, при зимата се стига до студове около минус 20, дали разширението и свиването за няколко сезона няма да отлепи образувалия се филм?
lov - майстор
Аз го правих като разбърквам всичко заедно до гъстотата на боза и после разнасям с метлата. А Тераколите и разните му други подобни лепила имат в състава си нещо подобно на С-200. Но според мен именно когато са в смес ще държи по здраво. При мен слънцето не е оказало все още влияние все пак е покрив и се грее целодневно.

То докато човек не пробва и след 10-15 година да каже няма как да стане. :lol:
Еклектик - специалист
Това ми беше въпросът - циментът и лепилото се разбъркват заедно, а не се нанасят последователно.
lov - майстор
Да точно така но цялото количество където писах го разделих на две части и с почивка едно денонощие го нанесох.
Може би трябва да направиш първо нещо като грунд с разредена повечко смес и да нанасяш на много повече пъти. Иначе ще стича яко и нямам как да стане.
Но дали не си и заслужава да сложиш и една армировачна мрежа и да си направиш една нормална шпакловка пък и да я импрегнираш в последствия с някакъв грунд.
Понякога колкто и тънко да искаме да минем не става. Като във приказката ''Козата си сака пръч''
Еклектик - специалист
Фибран, дюбели, мрежа, шпакловка, минаване с червен борогрунд и тогава циментова замазка, хомогенизирана с С200. Допусната ли е грешка?
lov - майстор
Ако ти кажа че трябва да импрегнираш и основата сигурно ще се намери някой да ме оплюе че нямало на къде да се освободи влагата от фибрана. Та не знам не съм чак такъв специалист в строителството и изолациите.

Тема "Хидроизолация на циментова замазка с С200" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: