Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
martingr - напреднал
Моля помогнете с информация за пробиване на свръхздрава чугунена камера. Втори ден опитваме да пробием една дупка за клапа, ползваме скъпи свредели и не става!

Да знаете хора, които се занимават с пробиване на дупки в подобни материали?

celciuspa@yahoo.com
Стефан - майстор
Много интересно!!! Дай малко повече инфо, може и снимки. Опишете точно какво и как го правите, какви точно инструменти ползвате, и т.н.
hygro - майстор
martingr написа:
Моля помогнете с информация за пробиване на свръхздрава чугунена камера.
Кумулативен заряд... :)
martingr написа:
Да знаете хора, които се занимават с пробиване на дупки в подобни материали?
Касоразбивачите... :-D


Свредлата едва ли са най-подходящия инструмент. Пробвайте с абразивни наставки. :wink:
Стефан - майстор
hygro се шегува, естествено. А евентуално знаете ли марката на чугуна, каква му е твърдостта в HRc?
martingr - напреднал
мина доста време от проблема, но да кажа какво стана.

намерих майстор от кремиковци - така да се каже, той по професия пробива дупки всякакви. тръгна към обекта с насмешка, даже се разбра с приятел да си пият ракията след малко. и като почна едно стържене - какви ли не свредла, а от камината нито прашинка, нито нищо.

тъкмо преди да се откаже, с мое съгласие пробва леко селски вариант - с един център почукна по вдлъбнатинката - така няколко пъти, после пак и после с много счупени свредла и се проби малка дупчица. вместо да я разширяваме, отнехме от пръчката, която влиза в нея.

не знам какъв чугун е, но всеобщо е мнението, че не е наред тази камера. сигурно се е закалила или нещо такова, но беше много инфарктна работа - да не ви се случва
todorov - помощник
Макар. че е минало доста време от решаването на проблема мога да внеса малко пояснение по въпроса за материала: по всяка вероятност при отливането на детайла отливката е извадена рано . В следствие на това се получава структора на бял чугун. Характеризира се с много висока твурдост и в същото време е много крехък. Добре, че не сте почуквали по-силно :) По принцип този материал се обработва изключително трудно и най-вече с абразив.
Извадили сте късмет с постигнатия резултат.
chenks - специалист
Мога да кажа , че чугуна е страшно нещо.
Последната баня, която правих имаше вана от 1973 година.
Ужас!
Всички чугунени вани съм разбивал с чук за 30 мин .
Тази ми взе здравето 4 часа с ъглошлайв, на 3 парчета и хайде надоло. Но ми се изсипа всичко, сигурно тежеше цяла около 200 кила.

Това е едно от парчетата, тежи около 70кила, ужас.

Прикачен файл

bath2.jpg
bath2.jpg (171.83 KиБ) Видяна 3816 пъти

Тема "Помощ - не можем да пробием дупка в чугунена камера" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: