• 1
  • 2
Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
minkov_1 - напреднал
Проблема е следния.Трябва от едно мазе да стане стая,до тук нищо направи вътрешен дринаж с Ф50 и след това дасе изидат нови стени?сложно.Но във въпросното мазе влиза вода,невъзможно е да се направи външен дренаж.Също така стените са основи на къщата които са суха зидария от камък.Та въпроса е дали е възможно да се
minkov_1 - напреднал
minkov_1 написа:
Проблема е следния.Трябва от едно мазе да стане стая,до тук нищо направи вътрешен дринаж с Ф50 и след това дасе изидат нови стени?сложно.Но във въпросното мазе влиза вода,невъзможно е да се направи външен дренаж.Също така стените са основи на къщата които са суха зидария от камък.Та въпроса е дали е възможно да се

Прикачен файл

m1.JPG
m1.JPG (123.14 KиБ) Видяна 5799 пъти

Прикачен файл

m2.JPG
m2.JPG (120.37 KиБ) Видяна 5799 пъти

Прикачен файл

m3.JPG
m3.JPG (119.04 KиБ) Видяна 5799 пъти
minkov_1 - напреднал
Хаиде даваите предложения. Заедно да решим този проблем.
minkov_1 - напреднал
ако изидам нови стени от газобетон 5 см. предварително шпакловани от външнастрана дали ще остискат на влагата?
housedoktor - майстор
изцяло от камък ли са стените?
minkov_1 - напреднал
Лошото е че работа ми ми харасва и мие и хоби за това реших да се посъветвам с професионалисти.Да стените са от камък изцяло
minkov_1 - напреднал
И почва да се пълни с вода два дена от кактоспре да вали или да се топи снега!!!
housedoktor - майстор
Първо се погрижи отвън, водоотвеждането на улуците ,хидроизолация,дренаж.Иначе отвътре .Почистваш фугите ,после ги фугираш.Аз използвам лепило АК 10 ,бяло на цвят .Импрегнираш с лак за камък заедно с фугите.Това би помогнало при лека влага.Иначе ,ако не искаш да пазиш каменния зид -течна хидроизолация много старателно на две ръце върху камъка,после паралелна стена от влагоустойчив гипсокартон.Важно е и пода да ти е хидроизолиран.За хидроизолация ползвам "аквамат" на фирмата Изомат.

Прикачен файл

S6300389.JPG
S6300389.JPG (40.14 KиБ) Видяна 5652 пъти

Прикачен файл

S6300616.JPG
Ето това беше стая на приземен етаж с подобен проблем правена е преди 3 г
S6300616.JPG (44.32 KиБ) Видяна 5652 пъти
Последна промяна от housedoktor на съб дек 26, 2009 10:08 pm, променено общо 1 път.
minkov_1 - напреднал
Както вече писах дренаж не може да се направи защото подкопавам основите на построиката.Бих бил доволен да науча повече за тези матриали....но за фугиране на камъните и дума да не става зидарията е отвратителна.Вариянта с вътрешен дренаж и нови стени ??? А и пода в момента е от плочки 10/10. Стаята е станала раскошна поздравления
housedoktor - майстор
опитай водоотвеждането на улуците, цокъл отвън и циментова ивица около стените .това са все важни елементи
p.s. според мен каменната зидария ти е О.К.
  • 1
  • 2

Тема "Помагаите !!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: