• 1
  • 2
Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
Robert - специалист
Преди 3 дена си смених дограмата на жилището /тухлен апартамент/ с PVC. Не живея в него момента. Възнамерявам през пролетта /април-май/ да правя външна изолация и вътрешна шпакловка на стените. Въпросът който искам да задам е трябва ли да правя нещо по прозорците сега в смисъл някакво измазване или да останат на пяна дотогава. Ако така останат има ли някаква опасност да се наруши изолацията до пролетта.
torbalan - Дървен философ
пяната ще си смени цвета - при мен потъмня...
но не мисля, че нещо друго ще се промени...
panalov - специалист
Само не я изрязвай и няма нищо няма да й стане.
Ще изкараи много повече време.
rockwall - майстор
наистина не я режи, за да се запази по-добре

иначе ако е изрязана аз не бих я оставил така на слънцето, но ти си знаеш

от слънцето не само пшотъмнява, а и става на прах

ако не е голям проблем, забъркай малко теракол или друго циментово лепило и поне намажи пяната с четка (все едно я боядисваш)

разбира се най-добре е да се измаже, но пък ако е много студено ...

прецени си
zmeios - специалист
Хубаво би било да се подмаже поне една идея, но НЕ ПРИ ТЕЗИ температури.

Аз лично бих подходил бабешката - няколко квадрата дебел, тъмен полиетилен от строителния магазин, и с по няколко дюбелчета за изолация ще "покрия" прозорците (и 50см отвън) за зимата.

Да не забравиш да свалиш производствените лепенки на дограмата, че иначе догодина ще ги сваляш с бръснарско ножче, отровен разтворител и множество псувни ;)
Robert - специалист
Става дума за подмазване от външната страна, нали, ако все пак реша. Способа с черния политилен с какво би помогнал, да не огрява само зимното слънце ли?
zmeios - специалист
Полиетилена ще помогне срещу зимното и пролетно слънче, които създават беля за пяната. Освен това - и по-важно - ще пречи на дъжда и снега да "шиба" директно в незамазаните области, потенциално влизайки навътре като влага (и създавайки проблеми догодина). Не е целта да се опакова всичко като колет и да се спре влагата, целта е да се спре механичното разрушаване вятъра като блъска сняг и дъжд.
rockwall - майстор
добри съвети получи - това за лепенките го направи 100% !!! веднага

брах ядове преди няколко години с лепенки, които бяха оставени така и се опитвахме да ги махаме след година

А ЗА ПЯНАТА - ако някой ден отпусне над 7-8'С вземи и си замажи пяната поне грубо
Стефан - майстор
Нека и аз си кажа какво направих. Дограмата ми е алуминиева. Купих алуминиеви ленти за дограма с ширина 120 мм. Изрязах със зегето ленти с необходимата ширина за прозорците и вратите. Залепих ги с полиуретанова пяна. Следва окончателно обкантване чрез лепене със силикон. И съм готов.

Прикачен файл

PB240054.jpg
PB240054.jpg (66 KиБ) Видяна 7772 пъти
rockwall - майстор
поздравления за лентите - добре е станало (колкото се вижда от снимката)

дай по-подробни снимки
  • 1
  • 2

Тема "Обръщане на прозорци" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: