Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
"olegbg - помощник
Кой исползва компютер за рисуване на фигури, какви програми исползва.
Как пренасяте фигури на таван, ако тя предварително нарисувана на компютера.
Ако примерно направиш шаблон на плотере, разделен на отделни части масштабно - как става, ако става.
Или с проектор някакъв спроецираш на таван и само обведешъ с мулив контур.
Други идеи реализирани на практика.
Смисел да не чертаеш по тавана - бавно и не механизирано.
Последна промяна от "olegbg на пон дек 07, 2009 8:25 pm, променено общо 1 път.
negramoten - специалист
В смисЕл , извинявай, че ще го кажа, обаче не можеш да пишеш.

Иначе - можеш да използваш режещ плотер, но вместо с резец с химикал. Чертаеш 1:1, лепиш, изрязваш фигурата, лепиш я на тавана, очертаваш с каквото искаш и после започваш да твориш.
jekasus - майстор
Сега съм в Банско и наистина ми е трудно да разбирам местните хора,какво ми говорят. А по темата - проектора е добро решение за сложни фигури.
ДРАГОМИР - специалист
Привет Олег скачать программу SCETCHUP PRO 6 или 7. учится быстро и легко в использовании.
"olegbg - помощник
zdux "ну давай...у меня целая документация по русский...давай, спрасить?" Говори по болгарски, чем понтоваться, или бери уроки у jekasus. jekasus Я так думаю, что если гугл проверит мою Болгарскую орфографию, то будет ещо хуже.
Но дело не в этом.
Может не будем хамить друг другу, а пообщаемся по теме,
если есть, что сказать.
От болтологии пользы никому не будет.
Я не прошу помощи.
Просто обращаюсь к колективной мысли.
Я думаю так, кто-то иначе.
От обсуждения может родится что-нибудь интересное.
Последна промяна от "olegbg на съб дек 05, 2009 10:05 pm, променено общо 1 път.
negramoten - специалист
Добрееее, извинявам се на човека, който пише на Български по- добре, отколкото аз на Руски.

По темата. Почти всеки ден използвам шаблони, за да сгъвам неон или за монтаж на всякакви табели, елементи и др. Винаги излолзваме шаблон 1:1 . На сайта ми има обснения как се правят шаблони в CorelDraw и в Illustrator. Там са обяснени шаблоните за неон, но могат да се използват за всичко. друг вариант е да се пуснат контури или фигури от фолио на плотер. Лепят се на таван или стена или каквото и да е. Нанася се един цвят (ако се боядисва) Разлепват се и се лепят тези, които блокират следващия цвят, и така, докато стане композицията.
По нашите обекти нещата, които изискват художествена намеса ги рисуват с аерограф с различни дюзи. ако имаш ръка за такава работа ти трябват само очертания с молив за съответните фигури за рисуване.
"olegbg - помощник
"negramoten" във Вашия сайт има само скринове, на които видно само думи "Аптека и Neon". Вие казвате че давате пример за работа с програми, обаче точно тоз процес по никакъв начин не можешь да разбереш, дори при максимално увеличаване.
Какво трябва да правя, аз познавам(поне така мисля, няма хора които познават всичко). Вопроса е, как!!!
Олег шаблоните от какъв матерял смяташ да са ?

Тема "Правене на фигури от гипскартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: